В Україні планують дозволити подвійне громадянство, але не з Росією — МЗС

В Україні планують дозволити подвійне громадянство, але не з Росією — МЗС
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що працюють із народними депутатами над тим, щоб дозволити подвійне громадянство.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу 4 березня.



«Ми плануємо дозволити подвійне громадянство з країнами ЄС, країнами, які є для нас дружніми: список цих країн буде залежати від деяких критеріїв», — сказав міністр.

За його словами, це дозволить об’єднувати громадян по всьому світу. Так, громадянин України може виїхати до ЄС та у перспективі стати громадянином цієї країни, водночас людина зможе зберегти і свій український паспорт.


«Нам треба тримати разом мільйони українців, розкиданих по всьому світу. Ми не повинні заважати їхній інтеграції в суспільство, в якому вони вирішили продовжити своє життя, але ми повинні, як держава, докласти всіх зусиль, щоб вони залишалися українцями та зберігали зв’язок зі своєю батьківщиною», — пояснив Кулеба.

Водночас у законодавстві хочуть встановити обмеження на подвійне громадянство для депутатів та міністрів, каже Кулеба. Також планується заборонити подвійне громадянство з Росією.


Очільник МЗС наголошує, що наразі відомство працює з народними депутатами над відповідними законодавчими змінами.

Про громадянство України

Наразі українське законодавство декларує єдине громадянство. Механізму позбавлення паспорта України за подвійне громадянство немає, тож Україна юридично сприймає людей із декількома паспортами лише як своїх громадян — інші не визнає.

Нещодавно Рада нацбезпеки й оборони своїм рішенням зобов’язала Кабмін за пів року розробити законопроєкт, який має унормувати подвійне громадянство українців.

Уряд має не пізніше ніж за 6 місяців внести на розгляд парламенту законопроєкти, які б передбачали низку обмежень для українців з подвійним (або більше) громадянством. Такі люди не зможуть:

  • претендувати на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • претендувати на зайняття керівних посад на стратегічних об’єктах державної власності;
  • мати допуск до державної таємниці;
  • бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;
  • бути членом політичної партії.
Залиште свій коментар