Нардепи пропонують саджати до в’язниці втікачів за кордон: що відомо про скандальний проєкт

Нардепи пропонують саджати до в’язниці втікачів за кордон: що відомо про скандальний проєкт

Ініціаторами проєкту є народні депутати із фракції «Слуга народу», один з яких підозрювався в отриманні хабара.У Верховній Раді пропонують запровадити кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону під час мобілізації. Зокрема, вони хочуть карати ухилянтів, які нелегально втекли за кордон, позбавленням волі від 3 до 5 років.

Відповідний проєкт №10453 зареєстрований на сайті парламенту від 31 січня.


Як зазначається у пояснювальній записці, в разі повторної спроби або за злочин, здійснений групою осіб, передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. А якщо дії поєднані з насильством або із застосуванням зброї, то на строк від 8 до 12 років.

«Особа, яка здійснила перетин державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, звільняється від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений частиною першою цієї статті, в разі, якщо така особа повернулася на територію України впродовж шести місяців від моменту перетину кордону та добровільно заявила про факт скоєння злочину працівникам Державної прикордонної служби України», — йдеться у тексті документа.


Додамо, що ініціаторами проєкту є народні депутати із фракції «Слуга народу». Цікаво, що одним із них є Сергій Кузьміних, який підозрювався в отриманні 558 тисяч гривень хабара.

В четвер, 1 лютого, проєкт закону направлено на розгляд комітету.

Залиште свій коментар