Фокін: війна на Донбасі почалася через мовне питання

Фокін: війна на Донбасі почалася через мовне питання

Заступник глави делегації України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін упевнений, що війна на Сході України почалася через мовне питання, а «мовний закон» нібито суперечить Конституції.Про це він заявив в інтерв’ю «Українському радіо». На його думку, українці хотіли б проводити ділові зустрічі та вести документацію російською.

«З чого починався конфлікт на Донбасі? Попередня влада пообіцяла людям, що будуть послаблення у використанні державної мови. Що їм буде дозволено проводити ділові зустрічі, вести документацію тощо російською мовою. Я не бачу в цьому нічого страшного», – сказав він.


Одночасно Фокін припустив, що мовна політика чинної в Україні влади нібито «не збігається з думкою більшості людей».

«Не зважаємо на думку Венеціанської комісії, думку міжнародного співтовариства, думку більшості людей. Згідно з офіційною статистикою, третина населення України розмовляє російською мовою. А якщо врахувати практику, то значна більшість розмовляє російською. Це добре чи погано? Я не вважаю, що це добре, але згадаймо, що українську мову гнобили протягом століть. І вже наївно вважати, що за якийсь рік, або два, або п’ять, або десять можна дати можливість мові бути затвердженою в суспільстві», – впевнений він.


На зауваження про те, що в Україні вже діє закон про українську мову як єдину державну, Фокін зазначив, що його ухвалювали люди, а людям «властиво помилятися». На його думку, закон «суперечить Конституції«.

Залиште свій коментар