Хто найбільше ризикує померти від коронавірусу: відповідь учених

Хто найбільше ризикує померти від коронавірусу: відповідь учених

Ускладнення під час коронавірусу, такі як головний біль, втрата нюху і смаку, частіше виникають у пацієнтів із хронічними неврологічними захворюваннями. Такі незначні симптоми можуть збільшити ризик смерті в шість разів.Про це свідчать результати дослідження пітсбурського університету в США, передає видання SciTech Daily. У ньому взяли участь 3744 пацієнти з COVID-19, у 82% з них спостерігалися неврологічні проблеми.

Крім головного болю і втрати нюху і смаку, у майже половини цих пацієнтів була зафіксована гостра енцефалопатія, яка в 17% випадків призводила до інсульту і в 6% – до коми.


«Гостра енцефалопатія – це, безумовно, найпоширеніший симптом, який ми бачимо в клініці. Ці пацієнти можуть перебувати в зміненому стані або мати порушену свідомість, або вони поводяться неадекватно, також зафіксовані маячні і збуджені стани», – розповіла провідна дослідниця Шеррі Чоу.

Згідно з результатами дослідження, наявність хронічних неврологічних недуг, як ураження мозку і захворювання нервової системи, хронічна мігрень, деменція, хвороба Альцгеймера та інші – вкрай часто призводять до розвитку неврологічних ускладнень під час COVID-19, значно підвищуючи його небезпеку.


Залиште свій коментар