Вчені пояснили, чому після одужання від COVID-19 залишаються проблеми з диханням

Вчені пояснили, чому після одужання від COVID-19 залишаються проблеми з диханням

У пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, через три місяці після одужання спостерігаються стійкі пошкодження легенів. Їх не можна виявити за допомогою звичайних комп’ютерних томографів та інших методів діагностики.Як ідеться в дослідженні, опублікованому в журналі Radiology, вчені Шеффілдського й Оксфордського університету у Великобританії скористалися новим методом візуалізації, званим магнітно-резонансною томографією з гіперполяризованим ксеноном (XeМРТ).

Стабільний ізотоп ксенону вдихається пацієнтом, що підсилює сигнал у сотні тисяч разів і дає зображення з рекордною деталізованістю. XeМРТ виявила аномалії в легенях у деяких пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, через 3 і навіть 9 місяців після виписки з лікарні, хоча інші клінічні показники були в нормі.


Це пояснює, чому деякі люди, які перенесли коронавірусну інфекцію, продовжують відчувати проблеми з диханням, хоча пошкодження тканин у нижніх відділах дихальних шляхів у них не виявляють.

Аномалії, яких не видно під час звичайного сканування, перешкоджають насиченню крові киснем у всіх ділянках легень. Поки ще не відомо, як багато часу потрібно таким людям для повного відновлення.


Залиште свій коментар