Голубовська попередила про нову епідемію: вона буде ще важчою

Голубовська попередила про нову епідемію: вона буде ще важчою

Через 5-7 років в світі з’явиться новий вірус, який буде ще сильніше COVID-19 і небезпечніше.Про це в ефірі Апостроф Live розповіла інфекціоніст, заслужений лікар України Ольга Голубовська.

Медик пояснила, що збудники сильно змінилися і людство вже не може з ними справлятися, через те, що немає ефективних засобів для боротьби з ними.


«Розумієте, є пандемічні цикли. Це процес циклічний. Пам’ятаєте, які в середні століття були епідемії? Ми думаємо, що все це в минулому, але ні — нічого подібного. Збудники сильно змінилися. Зараз в природі домінують вірусні інфекції, з якими ми не можемо справлятися. У нас немає ефективних засобів боротьби», — зазначила лікар.

За словами Голубовської, щеплення — це найефективніший спосіб, але навіть цього недостатньо для даного збудника. На жаль, препаратів, які зможуть боротися з вірусом, немає навіть в найближчій перспективі.


«При грипі у нас є специфічні засоби лікування, а тут їх немає. Є засоби, які досліджуються, але вони не специфічні і можуть застосовуватися при багатьох РНК- вірусах. Через це, на жаль, будуть гинути люди, будуть сплески захворювання», — сказала Голубовська.

Інфекціоніст нагадала, що людям потрібно готуватися до нової епідемії інфекції.

Залиште свій коментар