У Копенгагені спаплюжили бюст Шевченка російським триколором: у мережі «вирахували» вандалів (фото)

У Копенгагені спаплюжили бюст Шевченка російським триколором: у мережі «вирахували» вандалів (фото)

У столиці Данії Копенгагені вандали вимазали фарбою бюст Тарасу Шевченку і зафарбували в кольори прапора РФ, а також покрили написами про НАТО та окупований Крим. Інцидент стався напередодні футбольного матчу Данія — Росія на Євро 2020, який закінчився провальним для росіян рахунком 4:1.Про це передає видання Ekstra Bladet.

На скульптурі, встановленій в центрі парку Естрі Анлег недалеко від озера, були виявлені графіті зі словами «Крим — російський», «До біса НАТО», «Крим = Росія» та «Ні нацистам».


У Копенгагені спаплюжили бюст Шевченка російським триколором: у мережі "вирахували" вандалів (фото)У Копенгагені спаплюжили бюст Шевченка російським триколором: у мережі "вирахували" вандалів (фото)

У Копенгагені вандали сплюндрували бюст Шевченку (фото: ekstrabladet.dk)


Посольство України в Данії різко відреагувало на акт вандалізму, а також закликало правоохоронні органи почати негайне розслідування і покарати винних. У повідомленні дипломатичного відомства в Facebook також наголошується, що цей «ганебний випадок в черговий раз демонструє цивілізованому світу, що російська агресія проти України реальна».

«Недругам України нагадуємо в черговий раз: «Крим — це Україна», а Український дух не зламати», — йдеться в публікації.

Крім знущання над бюстом Шевченка, невідомі «нарядили» статую Русалочки (героїня казки Андерсена) у форму збірної Росії.

У Копенгагені спаплюжили бюст Шевченка російським триколором: у мережі "вирахували" вандалів (фото)

На скульптуру Русалочки в Копенгагені наділи форму збірної Росії з футболу (фото: twitter.com)

Місцеві жителі в мережі висловлюють думку, що вандалами могли бути російські вболівальники.

  • Загарбниця України Росія проводить футбольний матч у Данії. Росіяни осквернили два пам’ятники в Копенгагені: пам’ятник Тарасу Шевченку і статую Русалочки
  • Іншого нічого робити не можуть
  • Дикі тварини з Радянського Союзу 2.0
  • О Боже, це жахливо
  • Це так сумно і шкода.

У Копенгагені спаплюжили бюст Шевченка російським триколором: у мережі "вирахували" вандалів (фото)

Фото: скрін поста twitter.com/mhmck

Бюст Кобзареві був відкритий в Копенгагені в 2010 році, і став тоді п’ятим пам’ятником в столиці Данії на увічнення пам’яті знаменних особистостей після Рузвельта, Черчілля, Ґанді та Алігєрі.

Бюст зроблений з бронзи (поверхня патинована), а постамент з граніту. На постаменті — карбований напис данською мовою чорними літерами «Тарас Шевченко 1814-1861 національний поет України» (Taras Shevchenko 1814-1861 Ukraines nationaldigter). Висота бюста-60 см, висота постаменту 175 см. Загальна маса скульптури — близько 700 кг.

Залиште свій коментар