У Чорнобильській зоні живе стадо диких корів висотою майже в людський зріст (ФОТО, ВІДЕО)

У Чорнобильській зоні живе стадо диких корів висотою майже в людський зріст (ФОТО, ВІДЕО)

Після того як не стало господарів, з 2012 року рогата худоба стала нічиєю. За 9 років з декількох особин їх кількість зросла до 19



У Чорнобильському заповіднику виявили велике стадо здичавілих корів.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на допис «Рідна Ічня» у ФБ, про це йдеться у повідомленні Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.


Фахівці підрахували чисельність колись домашньої великої рогатої худоби. Стан у всіх тварин – добрий. У головного бугая є проблеми з правим оком. Сніжну і морозну погоду вони переживають успішно.

Стадо дикої худоби докорінно різниться від звичайної сільської череди: воно структуроване, має системну цілісність, діє завжди злагоджено.


“Найбільш ретельно дорослі охороняють свою молодь. У свою чергу, телята вибирають найбезпечніше місце в стаді між дорослим бугаєм і корівками. На фоні снігу та грізного й великого бугая телята виглядають особливо колоритно. Найбільше задоволення – спостерігати за їхньою поведінкою. Попри все, молодняк рогатої худоби добре адаптований до холоду. Тому турбуватись, чи виживуть за таких морозів телята з коровами, нема підстав”, – йдеться у повідомленні.

Науковці пояснюють, що стадо дикої великої рогатої худоби відрізняється від гарему коня Пржевальського тим, що домінантний жеребець виганяє з гарему всіх статевозрілих самців. Бугай чинить більш мудро і залишає дорослих бичків за умови, що вони будуть поводитись тихо й не залицятись до його корівок.

Бугайці потрібні стаду в разі вияснення стосунків з вовками. Бо корови – не коні, вони не здатні швидко бігати. Спостереження за поведінкою здичавілих корів дає підстави стверджувати, що вимерлий тур був комунікабельною, інтелектуально розвинутою, лісовою твариною з дуже невисокою смертністю від хижаків і, передусім, вовка. Тому є сподівання, що в межах перебування великої рогатої худоби їй і надалі буде достатньо випасу для збереження та, можливо, відновлення мозаїчних природних біотопів.

“До речі, в нинішній рік Бика було б доцільно надати здичавілій худобі Чорнобильського заповідника спеціальний охоронний статус”, – резюмують у повідомленні.

У Чорнобильському заповіднику показали стадо здичавілих корів

Залиште свій коментар