Шарію оголосили підозру. В чому його звинувачує СБУ

Шарію оголосили підозру. В чому його звинувачує СБУ

Служба безпеки України (СБУ) оголосила про підозру блогеру та політику Анатолію Шарію. Його звинувачують у державній зраді та розпалюванні ворожнечі.Про це йдеться в повідомленні на сайті СБУ.

«На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур», — йдеться в повідомленні.


Анатолій Шарій останні майже 10 років живе у різних країнах ЄС.

Підозру оголосили за двома статтям — про державну зраду та про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.


«Щодо останньої статті, йдеться про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо», — уточнюють в СБУ.

«Факти підривної діяльності проти України» слідчі виявили в інтерв’ю та виступах Шарія.

СБУ називає Шарія «пропагандистом» та зазначає, що він з 2012 року, ймовірно, допомагав Росії у «проведенні спеціальних інформаційних операцій».

«Пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни», — йдеться в повідомленні.

Спецслужба згадує його відповідні виступи у російських ЗМІ — на телеканалах основної державної компанії РФ ВДТРК («Россия 24», «Россия 1») та на телеканалі Міністерства оборони РФ «Звезда».

Пропустити YouTube допис, 1

Підпис до відео,Увага: інші сайти можуть містити рекламу

Кінець YouTube допису, 1

Хто такий Анатолій Шарій та що він каже про звинувачення?

Анатолій Шарій відреагував на повідомлення СБУ негайно. У властивій йому іронічній формі він подякував СБУ за «повідомлення про підозру шляхом публікації пропагандистського ролика в телеграмі».

шарій
Підпис до фото,Анатолій Шарій до 2012 року працював журналістом в Україні

«Тепер мені не треба зайвий раз доводити ЄС, що всі справи проти мене — чиста політика», — написав він у своєму Telegram.

«Я так розумію, що мені ставлять в провину те, що я кажу, що в Україні громадянська війна. Так я повторю десять разів — в Україні громадянська війна. Ставлять в провину те, що я кажу, що Україна — колонія. Так, я вважаю, що Україна — це колонія. Це (мовляв — ред.) державна зрада. Та пішли вони в дупу з такою державною зрадою», — заявив Шарій у вівторок в ефірі нещодавно закритого Україною онлайн-каналу 112.

42-річний Анатолій Шарій — блогер та засновник однойменної партії.

Він — колишній український журналіст, що втік з України від кримінального переслідування у 2012 році ще за часів Віктора Януковича. Він стверджував, що справа проти цього — політично мотивована.

В одному з ресторанів Києва він поранив людину зі зброї. Каже, що це була провокація проти нього.

У Євросоюзі він отримав політичний притулок, зараз проживає в Іспанії.

Щодо нього була низка кримінальних розслідувань, у тому числі в Україні. Проте провину Шарія не довели.

Також лунали звинувачення щодо причетності до злочинів, пов’язаних з дітьми. Але їх не довели, а сам політик все заперечував.

Навесні 2014 року завів відеоблог, в якому критикував нову українську владу. Його численні блоги про Україну багато хто називав проросійськими, з часом вони ставали дедалі популярнішими у Москві та Києві.

Анатолій Шарій з другою дружиною Ольгою Шарій
Підпис до фото,Анатолій Шарій з другою дружиною Ольгою Шарій

На президентських виборах 2019 року пан Шарій критикував Петра Порошенка та симпатизував Володимиру Зеленському.

Але з часом почав критикувати і пана Зеленського.

На хвилі популярності свого Youtube-каналу Анатолій Шарій пішов у політику. У 2019 році у нього з’явилася власна партія, яка брала участь в парламентських виборах 2019 року.

Самого Шарія ЦВК відмовилась зареєструвати кандидатом, оскільки він не проживав в Україні останні п’ять років.

Партія на чолі з його нинішньою дружиною Ольгою Бондаренко (Шарій) отримала 2,23% голосів виборців та десяте місце.

На місцевих виборах 2020 року вона показала ще кращий результат — провела своїх депутатів у кілька місцевих рад. Депутати від партії співпрацюють з командами «Опозиційної платформи За життя».

Останніми роками Анатолій Шарій був частим гостем в ефірах пулу телеканалів 112, Newsone та ZIK.

Залиште свій коментар