Про те, де вона зараз перебуває, запиталися в захисників Маріуполя 8 травня. Вони в цей день провели пресконференцію із заблокованої росіянами «Азовсталі».

Її побратими припускають найгірше

Наразі немає жодних відомостей про те, де може перебувати жінка. Востаннє можна було її побачити 22 березня. Тоді пропагандисти Кремля оприлюднили відео з Юлією.


Наскільки я знаю, вона в полоні. Але, думаю, її участь не та, якій можна позаздрити, на жаль,
– сказав один із воїнів.

Хоч конкретики не було, проте досить зрозуміло, що мав захисник на увазі. Адже вже було вкрай багато підтверджень негуманного ставлення росіян до полонених.


Як парамедикиня потрапила в полон

Про те, що волонтерка та військовий медик потрапила до рук росіян, стало відомо 16 березня. Востаннє очільниця медбатальйону «Ангели Тайри» виходила в той день на зв’язок приблизно о 16 годині.

У цей момент «Тайра» виїхала допомогти цивільним, які зазнали поранень. Ймовірно, саме там її впіймали ворожі війська. Про цю жахливу новину розповіла інша волонтерка Оксана Корчинська.

Оксана Корчинська розповідає про взяття в полон «Тайри»: дивіться відео

Денісова попросила тиснути на Росію

Через день після викрадення парамедикині на це відреагувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона написала відкрите звернення до світової спільноти із закликом вжити всіх можливих заходів тиску на Росію.

Вона 8 років рятувала життя мирних мешканців, в тому числі дітей та поранених військових. Юлія має інвалідність і проблеми зі здоров’ям. Перебування у полоні загрожує її життю та здоров’ю,
– акцентувала тоді Денісова.

Вона підкреслила, що захоплення медика таке ж недопустиме, як і взяття у полон цивільних. Тому потрібно зробити все необхідне, щоб припинити порушення міжнародного права, до якого вдаються росіяни.

До вторгнення – «Тайра» розповіла, як стала військовим медиком: дивіться відео