Пам’ятаєте легендарну Настю Овчар, яку всім світом рятували від опiків, тепер подивіться як вона зараз виглядає

Пам’ятаєте легендарну Настю Овчар, яку всім світом рятували від опiків, тепер подивіться як вона зараз виглядає

21 липня дівчинка, яка в 2005 році, отримавши смeртельні oпiки, винесла з палаючого будинку молодшу сестру, відзначила 18-річчя. Цю пожежа і відважну дівчинку з маленького хутора Воронцовка в Харківській області, яка винесла з охопленого вогнем будинку свою дворічну сестричку, пам’ятає вся Україна. Настя Овчар отримала сильні опiки і опинилася між життям і смeртю. За порятунок Насті боролися кращі лікарі України та Бостона.

“Не знаю, як склалося б моє життя, якби не пожежа, – каже Настя Овчар. – Але я ні разу не пошкодувала про те, що врятувала сестричку. Березень 2005 року. П’ятирічна Настя і дворічна Люся залишилися вдома самі. – У хаті було холодно, і я вирішила розтопити піч, – розповіла мені Настя Овчар через кілька років після трaгедії. – як це робиться, я, звичайно, не знала. Але бачила, як батьки кладуть дрова, запалюють сірник. Не могла навіть подумати, що може статися щось щось погане. чиркнув сірником – і раптом загoрілася сама.


Вогонь потрапив на одяг, який почав буквально плавитися на мені. Зізнаюся чесно, в той момент я навіть не могла зрозуміти, бoляче мені чи ні. У голові була тільки одна думка: «Люся!» Молодша сестричка спала, коли я, намагаючись загасити вогонь , почала бігати по дому. Одяг на мені горів, полум’я перекинулося на штори, ковдру, м’які іграшки, я хотіла загасити пожежу долоньками, але у мене нічого не вийшло. Вогонь розгорався все сильніше. І тоді я кинулася до ліжечка, в якій спала Люся .

Ніколи не брала на руки свою молодшу сестричку. Батьки не дозволяли, боялися, що я впущу Люсю. В той момент я зробила це вперше. Десь впала палаюча дошка. Від диму вже неможливо було дихати. Але я йшла до виходу, несучи на руках Люсю. Коли вибралися з хати, сестричка прокинулася. Я поставила її на землю, і ми пішли до сусідів”.


Про порятунок цієї дівчинки можна було б зняти повнометражний художній фільм. Лікарі говорили про те, що дорога була кожна хвилина. В Україні юну героїню в той час могли і не врятувати, хоча медики зробили все, що від них залежало.

Завдяки щасливому випадку, у бізнесмена з Хмельницької області Віктора Вікарчука в американському Бостоні виявилися друзі, які допомогли організувати в США лікування Насті. Завдяки щасливому випадку, у президента Румунії знайшовся вільний літак, на якому дівчинку без зволікання змогли переправити через океан.

Завдяки щасливому випадку, дивакуваті члени американського масонського ордену Шрайнер в смішних головних уборах, які роз’їжджають на мало не іграшкових машинках, погодилися безкоштовно вилікувати Настю в своїй клініці.

І незважаючи на те, що лікарі давали дуже мало шансів на одужання, Настя Овчар святкує повноліття.

В одному з інтерв’ю маленька Настя зізналася, що хоче стати медсестрою, щоб допомагати людям, як допомагали їй.

І її мрія збулася. Закінчивши школу, Настя Овчар вступила в медичний коледж.

Залиште свій коментар