Названо вакцини, які не захищають від нового штаму «Омікрон»

Названо вакцини, які не захищають від нового штаму «Омікрон»

Не всі вакцини від коронавірусу захищають від нового штаму Омікрон. Поки що вчені досліджували дві з них — Pfizer-BioNTech і Coronavac. У людей не виробляється достатній рівень антитіл, якщо вони зустрічаються з новим штамом.Про це пише Medical Press.

Pfizer-BioNTech і Coronavac

Вчені тестували два варіанти штаму «Омікрон», які є в Гонконзі з Південної Африки та Нігерії. В експерименті брали участь 25 осіб.


У групі, яка була щеплена Pfizer-BioNTech, тільки п’ять людей не захворіли.

Ця вакцина була визнана з ефективністю 20-24% від нового штаму Омікрон. Раніше вона мала набагато більш істотний захист навіть від Дельти. У групі, вакцинованій Coronavac, жодна людина не впоралася з атакою вірусу.


За словами вчених, вакцинація цими препаратами не допоможе в боротьбі з новим штамом.

Moderna

Нагадаємо, що в компанії Moderna заявили, що дві дози їх вакцини від коронавірусу значно менш ефективні при штамі «Омікрон». Однак додаткове щеплення збільшує ефективність препарату проти нового штаму.

При цьому в компанії додали, що бустерна доза вакцини значно підвищила рівень антитіл проти штаму.

«Однак бустерна доза мРНК-1273 в дозі 50 мкг значно підвищила рівень нейтралізуючих антитіл проти Omicron. Це обнадійливі початкові дані, і ми активно працюємо над нашою трикомпонентною стратегією по боротьбі з варіантом «Омікрон», — йдеться в повідомленні.

Залиште свій коментар