Названо симптоми коронавірусу залежно від віку

Названо симптоми коронавірусу залежно від віку

Учені з Імперського коледжу Лондона (Великобританія) виділили ширший спектр симптомів, які виникають в інфікованих коронавірусом пацієнтів, і розділили їх за віковими групами.

З’ясувалося, що, наприклад, у дітей під час COVID-19 частіше болить голова, тоді як пенсіонери страждають від втрати апетиту. Результати дослідження опубліковано на сайті установи.


За словами фахівців, на додаток до «класичних» симптомів – втрати нюху і смаку, лихоманки і нового постійного кашлю – із цим вірусом пов’язана ціла низка інших ознак зараження. Але водночас до 60% інфікованих людей не повідомляли про будь-які симптоми протягом тижня, що передує позитивному тесту.

Читайте також:   Як зрозуміти, що ви одужали від коронавірусу: опубліковано інструкцію


Діти й підлітки частіше страждають від головного болю під час COVID-19, ніж старі люди – вчені

Вчені отримали дані, вивчивши мазки тестів пацієнтів й анкети, в яких ті розповіли про самопочуття, у період з червня 2020-го до січня 2021 року. Дослідження показало, що серед цих інших симптомів коронавірусу виокремлюють і такі:


  • озноб;
  • втрата апетиту;
  • головний біль;
  • м’язові болі.

«Наявність будь-якого із цих інших симптомів або класичних, окремо чи в комбінації, було пов’язано із зараженням COVID-19, і чим більше їх виявляли люди, тим вищою була ймовірність того, що результат тесту в них виявиться позитивним», – пояснили фахівці.

Читайте також:   Перша вакцина від коронавірусу захищає на 90%. Вона майже готова

Дослідження також показало, що симптоми змінюються з віком. Тоді як озноб був пов’язаний із зараженням у буддь-якому віці, то головні болі виділяли у дітей і підлітків від 5 до 17 років, втрата апетиту була характерна зараженим 18-54 і 55+ років, а м’язові болі – пацієнтам у віці 18-54 років. Інфіковані 5-17 років також рідше повідомляли про лихоманку, постійний кашель і втрату апетиту порівняно з дорослими.

Залиште свій коментар