Міністр охорони здоров’я Степанов публічно вакцинувався проти коронавірусу (відео)

Міністр охорони здоров’я Степанов публічно вакцинувався проти коронавірусу (відео)
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов публічно зробив щеплення проти коронавірусу в Олександрівській клінічній лікарні Києва.

Про це йшлося в трансляції Міністерства охорони здоров’я.



На запитання, як Степанов себе почуває, він відповідає: «По-моєму, краще, ніж до вакцинації».

Перед тим, як ввести вакцину, міністрові поміряли температуру та тиск.


Крім того, Степанов нагадав, що президент Володимир Зеленський теж планує вакцинуватися, але разом із військовими.

Старт вакцинації


В Україні 24 лютого розпочалася вакцинація проти коронавірусу препаратом CoviShield — вакциною від Oxford/AstraZeneca, яку виробляють в Індії. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19.

Станом на 25 лютого в усіх областях України повідомили про перші щеплення. Першим вакцинованим в Україні став Євген Горенко — лікар-реаніматолог із Черкас, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні. Наразі в Україні першу дозу вакцини отримала 3 141 людина.

Водночас на тлі початку вакцинації медики повідомляли, що доводиться утилізувати невикористані дози вакцини. У кожній ампулі по 10 доз, і після відкриття ампули вакцину можна застосовувати впродовж шести годин.

У Національній технічній групі експертів із питань імунопрофілактики пообіцяли надіслати в регіони пояснення, як уникнути утилізації вакцини. Для цього розширять перелік, хто може першим вакцинуватися. Те саме підтвердив міністр Степанов.

За його словами, МОЗ дозволить на першому етапі вакцинувати залишками вакцини, наприклад, громадських діячів для популяризації імунізації.

Чим вакцинують українців?

23 лютого до України прибули перші 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу CoviShield від виробника Serum Institute India. Її вже зареєстрували.

Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Вакцину схвалили для екстреного використання. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII. Зокрема цю ж вакцину затвердили до використання у Канаді.

Наразі триває третя фаза клінічних випробувань препарату CoviShield в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.

Попередні результати третьої фази досліджень у Великій Британії, Бразилії та Південній Африці опублікували у грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними 11 636 добровольців.

Залиште свій коментар