Лікар назвала найбезпечнішу вакцину від коронавірусу: «зроблена за випробуваною методикою»

Лікар назвала найбезпечнішу вакцину від коронавірусу: «зроблена за випробуваною методикою»

В Україні від коронавірусу зареєстровано кілька вакцин. Деякі з них зроблені за старими та випробуваними методиками, а деякі – вже за новими технологіями.Як зазначила лікар-пульмонолог Світлана Гук в інтерв’ю для «Укрінформ«, тим, хто боїться вакцинуватися, але хоче захиститися від хвороби, варто вибрати вакцину CoronoVac компанії Sinovac.

Вона пояснила, що ця вакцина — інактивована і зроблена за старою методикою.


«Якщо людина боїться, але все-таки хоче себе захистити від можливості тяжкого перебігу ковіду, на мій погляд, можна порадити коронавак. Це інактивована вакцина (тобто та, яка містить у своєму складі неактивний, «убитий» вірус) зроблена за старою, випробуваною методикою. Мені вона дуже імпонує і тим, що містить весь спектр білкових структур коронавірусу, а не тільки с-білок», — пояснила фахівець.

Вона додала, що зараз на етапі розробки знаходяться вакцини для введення на слизові оболонки й вони виробляються за таким же принципом.


«Зараз на етапі розробки знаходяться інактивовані вакцини для введення на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів. За логікою, це була б найправильніша вакцина, тому що вона б максимально відтворювала б природний процес захворювання, і ми б отримали більш досконалу імунну відповідь», — зазначила Світлана Гук.

Після вакцинації лікар порадила хоча б два тижні утриматися від відвідування масових заходів, оскільки імунітет трохи знижується.

«Якщо ви отримали вакцину, то протягом перших двох тижнів після цього ви будете трохи слабкіше в імунітеті, ніж зазвичай, тому відправлятися відразу на концерт або в торговий центр, де є масові скупчення людей, не варто. Стережіться, ви не захищені настільки, щоб відчувати себе в цілковитій безпеці», — пояснила лікар.

З приводу побічних ефектів Світлана Гук зазначила, що прогнозувати реакцію у кожної людини неможливо. Не варто вакцинуватися тим, у кого є лихоманка, алергія на компоненти вакцин, передінфарктний стан або загострення хронічного захворювання.

Залиште свій коментар