«Кіборг» покарав нардепа за «мародера і вбивцю». Історія двох років битви за справедливість

«Кіборг» покарав нардепа за «мародера і вбивцю». Історія двох років битви за справедливість

Київський апеляційний суд залишив без змін зобов’язання народного депутата з групи «За майбутнє» Антона Яценка спростувати неправдиву інформацію щодо «кіборга» Олега Герваса. Незважаючи на те, що нардеп ще може подати касаційну скаргу, захисник ДАП переконаний: рішення судів двох інстанцій – уже перемога.На те, щоби домогтися справедливості, пішло два роки, а розрахунок Яценка на «вас вже забудуть» не виправдався.

Детальніше про резонансну справу  у матеріалі OBOZREVATEL.


Після війни – битва за правду

Скандал вибухнув наприкінці червня 2018 року, коли нардеп Антон Яценко образив Олега Герваса – звинуватив його у «вбивствах мирних жителів і мародерстві».

Одне зі злощасних листувань у Facebook


Одне зі злощасних листувань у Facebook

Перепалка в соцмережах могла б зійти нанівець, якби Яценко вибачився або заявив, що його сторінку в Facebook зламали. Однак народний обранець не тільки не відмовився від своїх слів, але сказав журналістам про звернення до СБУ з приводу нібито погроз його життю.

А Олег Гервас подав до суду позов про захист честі та гідності.

"Кіборг" Олег Гервас у редакції OBOZREVATEL

«Кіборг» Олег Гервас у редакції OBOZREVATEL

Тоді Олег розповів нашим журналістам:

«Я не міг вчинити інакше. Хочу, щоб Яценко спростував ті слова, які вже відомі читачам OBOZREVATEL та інших сайтів, або ж навів докази. Зокрема  того, що я нібито є фігурантом кримінальних проваджень. Він зганьбив мене, я хочу правди. Якщо в депутата є докази – нехай викладає, якщо немає – він має перепросити. Ну не можна так! Не може народний обранець безкарно поливати брудом.

Після демобілізації у вересні 2015 року я не є фігурантом жодних справ, мене не викликали в поліцію, не допитували. Я не раз спокійно виїздив за кордон. І я справді не можу зрозуміти, чому Яценко зробив таку заяву.

Може, він уважає всіх учасників АТО на Донбасі злочинцями? Може, відчуває свою безкарність? Може, подумав, що я побоюся подати до суду? Але я ж знаю, що у мене немає жодних гріхів перед законом.

Коли через слова Яценка вибухнув скандал, друзі з Ізраїлю написали мені: «Що це за маячня? Щоб у нас, у Кнесеті (парламенті Ізраїлю. – Ред.), хтось із депутатів кинув на адресу солдата ЦАХАЛ ось такі слова?! На цьому б його політична кар’єра завершилася».

«Це не я!»

Судові тяжби тривали з 2018 року. На думку Олега Герваса, розгляд справи затягували: засідання переносилися, були неявки та різні клопотання.

Не стала винятком і апеляція.

«Коли Яценко подав апеляційну скаргу, то не сплатив судовий збір. Цирк, звичайно. Два рази його адвокат подавав клопотання, щоби провести засідання по відеозв’язку (суд відмовив) – аргументували, що бояться провокацій і так далі.

Знаєте, я реально переживав, що вони самі можуть найняти якихось тітушок, які поб’ють свого ж адвоката, а звинуватять у цьому мене.

Я сказав захиснику Яценка, що насправді це я більше хвилююся, щоб із ними все було гаразд (сміється. – Ред.)«, – розповів OBOZREVATEL Олег Гервас.

На останнє засідання в Київському апеляційному суді Яценко так і не з’явився – був його адвокат із помічницею. За словами Герваса, захисник нардепа наполягав на тому, що скриншоти не є доказами й такої розмови взагалі не було, чіплявся за процедуру.

«Адвокат Антона Яценка розповідав у суді, що за всієї пошани до Герваса невідомо, з ким той спілкувався в Facebook. Загалом, я не я, і шапка не моя. А суддя мене просто вразила.

Чесно кажучи, я такого не очікував – враховуючи, що відбувається зараз під час розгляду різних справ.

Ви ж розумієте, я нікого не підкуповував, та й не статусна я людина «, – додав Олег.

Суддя питала, а чи не було такого, що з Яценком зв’язувалися журналісти і він їм підтверджував сам факт розмови, а чи не було такого, що до Яценка підходили побратими Герваса, розмовляли на цю тему й обговорювали розмову в Facebook. Адвокат усе заперечував.

Олег Гервас розцінює це як маніпуляцію.

«У суді я розповів, що після події зі мною зв’язалася журналістка OBOZREVATEL, якій я докладно розповів про звинувачення з боку нардепа. Також я розповів суду, що OBOZREVATEL поговорив тоді і з Яценком», – повідомив «кіборг».

Зазначимо, що 25 червня 2018 року на нашому сайті справді було опубліковано коментар народного депутата, в якому Антон Яценко сказав, що не заперечує своїх слів і не боїться, що Гервас може подати до суду за захист честі та гідності. Ба більше, нардеп заявив, що «від перевіреного джерела йому відомо, що Гервас фігурує в низці кримінальних справ, а в поліції до нього дуже багато питань».

У рішенні Київського апеляційного суду згадано, що Яценко визнавав у ЗМІ факт розмови з Гервасом

У рішенні Київського апеляційного суду згадано, що Яценко визнавав у ЗМІ факт розмови з Гервасом

Апеляційний суд ухвалив рішення залишити рішення суду першої інстанції без змін і дав 30 днів на касацію.

«Рішення може бути оскаржене в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного суду протягом тридцяти днів із дня складання повного тексту судового рішення. Повний текст постанови складено 10 серпня 2020 р.», – йдеться в рішенні Київського апеляційного суду.

Незважаючи на те, що «епопея» може тривати й далі, Гервас уважає, що вже домігся перемоги.

«Навряд чи Верховний суд через малозначущість буде розглядати цю справу. У будь-якому разі я виграв уже дві інстанції, і це чудовий результат. Справедливий. Нардеп не хотів попросити вибачення за брехню – отримав.

Він же мене сам поставив перед вибором: або змовчати і визнати, що я «мародер» і «вбивця», або подати до суду.

Приблизно півтора року тому Яценко мені написав: мовляв, ну і що, що судишся зі мною? Такі справи розглядають кілька років, а через деякий час про вас забудуть і це буде нікому нецікаво. Ось на що він сподівався. Але вийшло інакше. Напевно, справді Бог був за мною і за хлопцями, які мені допомагали. І, виявилося, є справедливий суд», – додав Гервас.

Народний депутат Антон Яценко.

Народний депутат Антон Яценко. Фото: «ТСН»

Тепер Антон Яценко повинен перепросити й виплатити компенсацію за моральну шкоду. П’ять тисяч гривень, звичайно, смішна сума для депутата.

«Ні про що не шкодую, Україна – моя країна!»

Олег Гервас служив у 90-му батальйоні 81-ї бригади (Десантно-штурмові війська). Був одним із тих незламних воїнів – захисників ДАП, яких назвали «кіборгами».

У 90-й батальйон потрапив разом із найзвичайнісінькими хлопцями-добровольцями, яких зібрали по військкоматах.

6 грудня 2014 року «кіборг» отримав важке поранення та контузію безпосередньо на метеовежі Донецького аеропорту.

«Нас «привітали зі святом». Коли вивозили з вежі, трапилася плутанина – і я опинився в новому терміналі ДАП. Там трохи постріляв, і тільки наступного дня мене вивезли в Піски. Війна, всяке буває», – згадує Гервас.

Олег Гервас був нагороджений орденом "За мужність".

Олег Гервас був нагороджений орденом «За мужність». Фото з особистого архіву

Але й через роки Олег каже, що ні про що не шкодує.

«Я – етнічний росіянин із корінням у Балтії, але Україна – моя країна. Я був готовий померти. Так, ми всі розуміли, що нас можуть убити, але я ні про що не шкодую», – розповів Олег.

«Кіборг» вірить, що й через десятиліття люди пам’ятатимуть про подвиг захисників ДАП, незважаючи на спроби «реваншистів» переписати історію або висунути брехливі звинувачення.

Залиште свій коментар