Карантин повертається: коли посилять обмеження і які привілеї отримають вакциновані українці

Карантин повертається: коли посилять обмеження і які привілеї отримають вакциновані українці

З четверга, 23 вересня, на всій території України буде встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Водночас більшою мірою осінній карантин зачепить тільки тих громадян, які не пройшли вакцинацію від коронавірусу.OBOZREVATEL пояснює, які нововведення ухвалив уряд і чого очікувати нещепленим українцям.

Яка ситуація з коронавірусом зараз?


COVID-статистика в нашій країні стрімко погіршується – останніми днями щоденна кількість заражень перевищує шість тисяч. «Одужало набагато менше і це призводить до того, що медична система поступово заповнюється. Темп приросту – це +3% щодня», – заявив головний санлікар Віктор Кузін.

Статистика захворюваності на COVID-19

Станом на 21 вересня «допустимий» рівень захворюваності на COVID-19 перевищений у Києві та 22 областях України. Найвищий рівень – у Чернівецькій (338 на 100 тисяч), Луганській (331), Тернопільській (221) та Одеській (162) областях. У столиці – 157 хворих на 100 тисяч населення.


Крім того, підвищений показник динаміки рівня госпіталізацій спостерігається в 13 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській та Черкаській.

Напередодні міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко назвав чотири області України, що близькі до потрапляння в «червону» зону: Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська і Тернопільська.

Як працюватиме карантин?

Головна інновація – поділ обмежень для вакцинованих і невакцинованих українців. Для цього уряд вводить два види COVID-сертифікатів – «жовтий» і «зелений». Вони відображатимуться в застосунку Дія.

 • «Жовтий» включає інформацію про перше щеплення, негативний результат ПЛР-тесту (діє 72 години) або одужання від COVID-19.
 • «Зелений» має більш тривалий термін і є свідченням про повний курс вакцинації (дві дози).

Які діятимуть правила?«Жовта зона»

 • Школи й виші зможуть працювати в очному форматі за умови, що не менш як 80% працівників мають «жовті» або «зелені» COVID-сертифікати.
 • Дозволено проведення масових заходів, якщо відвідувачі й не менш як 80% організаторів мають сертифікат вакцинації. Це саме правило стосується роботи кінотеатрів, музеїв, спортзалів, басейнів та інших закладів.

«Червона зона»

 • Очна робота навчальних закладів можлива тільки за умови, якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат;
 • Проведення масових заходів і робота розважальних закладів можлива, але всі співробітники та відвідувачі повинні мати «зелений» сертифікат. Це саме правило поширюється на кафе, ресторани і бари, торгові центри, ринки, спортзали.
 • Що ж стосується транспорту, то, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, пасажири зможуть їздити без надання сертифіката навіть у разі посилення карантину.

Нові правила в’їзду в Україну

За наявності «жовтого» або «зеленого» сертифіката громадянин звільняється від проходження самоізоляції. Такі самі правила діють щодо тих, хто прибуває з тимчасово окупованих територій.

Що ще нового?

Головний санлікар Ігор Кузін анонсував проєкт з установки камер відеоспостереження, які дозволять контролювати дотримання карантинних заходів. Імовірно, їх розмістять у гіпермаркетах регіонального значення.

У МОЗ збільшать контроль за дотриманням карантину за допомогою камер

«Коронавірусна хвороба – це надзвичайна ситуація національного масштабу. Найімовірніше, в разі зростання кількості заражень і важкого перебігу захворювання будемо проводити досить часті візити в області, в окремі заклади, щоб пояснити або на місці переконатися в тому, що норми працюють ефективно», – зазначив він.

А що зі старими правилами?

Адаптивний карантин, який був введений ще в лютому, як і раніше діє. У «жовтій зоні» вводяться такі правила:

 • обов’язкове носіння маски і дотримання дистанції 1,5 метра;
 • проведення масових заходів можливе за умови, що на одну людину виділено щонайменше 4 м²;
 • заповненість кінотеатрів або інших установ культури не може перевищувати 50%;
 • забороняється відвідування спортзалів, якщо на кожного відвідувача виділено менш ніж 20 м² площі (водночас обмеження щодо часу роботи відсутні)
 • обмежується проведення планових операцій;
 • навчальні установи можуть працювати тільки за умови, якщо 80% персоналу вакцинувалися від коронавірусу.
Карантин в Україні

У «червоній зоні» до вищевказаних обмежень додається заборона на роботу:

 • закладів громадського харчування (крім доставки і замовлень навинос);
 • торгових центрів, кінотеатрів, музеїв;
 • навчальних закладів, крім дитсадків і початкових класів;
 • спортзалів, фітнес-центрів, басейнів;
 • установ культури.
Залиште свій коментар