“Какая вам разніца?”: у магазині в центрі Львова обслуговуговують російською мовою (відео)

“Какая вам разніца?”: у магазині в центрі Львова обслуговуговують російською мовою (відео)

У Львові в магазині Дім шкіри “Оскара” клієнтів обслуговують російською мовою.Про це написав київський адвокат Максим Васильєв у Facebook, повідомляє Про Львів.

Поліція, яка приїхала на виклик працівників магазину, переконувала обуреного покупця, що вимога обслуговування українською поширюється лише на державні установи.


Порушення Закону про мову прямо в центрі ЛЬВОВА!!!

Проспект Свободи, 49, якраз точнісінько навпроти Оперного театру, магазин “Дім шкіри “Оскар”, – споживачів обслуговують російською мовою!
На моє запитання про те, відколи це у Львові сфера обслуговування стала російськомовною, продавчиня сказала, що вона сама з Києва і що це нормально, коли люди говорять різними мовами, але якщо мені принципово, то я можу її попросити і вона постарається говорити українською.
Інший працівник магазину пояснював мені (теж російською), що світ великий і потрібно знати та вивчати багато мов, а коли я почав дізнаватися чи є він власником магазину (на відео зафіксовано), то чоловік дав доручення продавчині викликати поліцію.


На моє велике здивування, поліцейські, які прибули на виклик, почали говорити, що українська мова обов’язкова ЛИШЕ в державних органах, а не в магазинах (мусив знову вмикати камеру).

Зрештою, якось вдалося пояснити, що ЦЕ НЕ ТАК, і розтлумачити статтю 30 Закону про мову, як поліцейським, так і продавцям магазину.

Звісно ж буде подана скарга Уповноважений із захисту державної мови та вжиті інші заходи.
Але дуже прикро, що такі ситуації вже трапляються в центрі Львова – одного з найбільш проукраїнських міст.
Чекаю належної та швидкої реакції Уповноваженого, та сподіваюся, що ситуація буде невідкладно виправлена.

Залиште свій коментар