Чорновол: Тепер все стало ясно. Ось хто винен в підвищенні цін на газ для населення

Чорновол: Тепер все стало ясно. Ось хто винен в підвищенні цін на газ для населення

Підвищення тарифів в платіжках українців за постачання та розподіл природного газу — це черговий грабунок населення в інтересах олігарха Дмитра Фірташа, який в часи президентства Віктора Януковича за безцінь заволодів «облгазами». Про це на своїй сторінці в Facebook пише екснардеп та журналіст Тетяна Чорновол.За її словами, в часи Януковича Фірташ приватизував майже всі газопостачальні компанії за смішною ціною близько 400 млн. грн.

«Наприклад, «Віницягаз» був куплений за рекордний мінус — 3 млн. грн. Уряд Азарова безкоштовно (в господарське віддання) передав в користування Фірташу майже всі труби газорозподільної системи ГРС, протяжністю майже 200 тисяч км. і балансовою вартістю 5 млрд. грн.


Після безоплатної передачі ГРС Фірташу його підприємство «Газтек» мусило заплатити податок на прибуток з такого подарунку, однак Партія Регіонів у Верховній Раді прийняла закон про скасування оподаткування в цій операції», — зазначає Чорновол.

Політикиня зауважує, що лише за один рік завдяки «облгазам», цим посередникам між газом від «Нафтогазу» та грошима від споживачів, а також схемам, що паразитували на різниці в ціні між газом для населення та промисловості, Фірташ заробив мільярди (коли газ купувався у «Нафтогазу» за низькою ціною для населення, а продавався промисловості за високою ціною, або передавався власним азотним заводам). В 2013 році за ці гроші Фірташ купив телеканал Інтер.


«За час господарського віддання «Газтеку» Фірташа державними трубами їх протяжність кардинально зменшилася через схему з амортизацією. В тій же «Вінницягаз» за період з 2015-2018 рік (в мене є данні за ці роки, бо вивчала ситуацію) протяжність державних труб зменшилася на 37 %. Звісно труби не розчинилися, їх статус переведений в «приватний».

Уряд Яценюка прийняв постанову №95, яка зобов’язала Фірташа платити річну оренду плату (15%) за користування державними трубами, а це 500-600 млн. грн. в рік. Згодом, Верховна Рада підтвердила це Законом. Я особисто вносила в державний бюджет 2018 правку про отримання доходів з оренди газопроводів…Однак Фірташ не платив і плював на кримінальні справи», — підкреслює Чорновол.

За її даними, «Гази» Фірташа за кілька останніх років заборгували 30 млрд. грн. «Нафтогазу» за відібраний газ.

«Нафтогаз» називає це несанкціонованим відбором, «гази» — небалансом. В «Кіровоградгазі», де держава володіє значною часткою, і де менеджмент Фірташа примусили посунутися, була виявлена схема «небалансу»- ціла низка фіктивних споживачів газу. До речі, я була ініціатором зп про Єдину базу споживачів газу, щоб усунути ці моменти, однак лобі Фірташа постаралося – в 2018 році для прийняття не вистачило… одного голосу.

А тепер, як підсумок: після всього цього підвищення тарифу на розподіл, ще лише ще один пункт грабунку. Всі вершки, що міг Фірташ зняти з держави — зняті, він переключився на суспільство», — пише Чорновол.

За її словами, цій ситуації потурає чинний президент України Володимир Зеленський.

«Чому Зеленський цьому потурає? Не лише тому, що він системно лояльний до всіх без винятку олігархів. І не тому, що він дурак, і думає, що Фірташ ці кошти передасть державі (переконана, не буде Фірташ за рахунок підвищення тарифів на розподіл покривати «небаланси», і сумніваюся, що навіть орендну плату за ГРС в бюджет заплатить). Як показує практика Фірташ легко бере гроші та активи, важко віддає. Що йому в руки попало, те пропало. Переконана, гроші зібрані з населення підуть на промивання мізків цього ж населення на телеканалах Бойка-Медведчука.

Чому це потрібно Зеленському? Елементарно: Зеленський свідомо сприяє нарощенню рейтингів ОПЗЖ. Адже на фоні Медведчука він завжди буде виглядати для більшості в країні привабливо, який би бедлам та зраду не учинив. Це єдиний працюючий сценарій для нього на майбутніх виборах: рятувати країну від Медведчука», — резюмує Чорновол.

Залиште свій коментар