ЗСУ завдали ракетного удару по «вишках Бойка»: з’явилися подробиці

ЗСУ завдали ракетного удару по «вишках Бойка»: з’явилися подробиці

Українські війська завдали ракетного удару по «вишках Бойка». Це дуже ускладнить для російських окупантів видобування українського газу в Чорному морі.Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Він зазначив, що ранкові звуки вибухів долинали не з острова Зміїний, як повідомлялося раніше, а з місця, де росіяни розмістили викрадені в Україні бурові вежі в Чорному морі.

«Наші ракетники курили не біля Зміїного, а курили біля «вишок Бойка». Ракетний удар по вишках трішки завадив газовидобуванню в українському Чорному морі з боку росіян», – написав Гончаренко.


Повідомлення Гончаренка

Удар по «вишках Бойка» підтвердила і окупаційна «влада» захопленого Росією Криму.

«Під час удару на бурових установках «Чорноморнафтогазу» було 12 людей. На даний момент врятовано 5 людей, троє з них поранено. Пошуки продовжуються, повідомив Аксьонов», – цитує «главу уряду Криму» Сергія Аксьонова пропагандистське видання «Кримінформ».


Нагадаємо, у 2014 році Росія захопила бурові платформи, розташовані за 100 км від Одеси та 150 км від Криму. Окупанти також використовували їх для спостереження над надводною ситуацією за допомогою радіотехнічної розвідки.

«Вишками Бойка» українські бурові вежі «Петро Годованець» та «Україна», що належать державній компанії «Чорноморнафтогаз», названо на ім’я тодішнього міністра енергетики, пізніше – одного з лідерів «ОПЗЖ» Юрія Бойка, за часів міністерської діяльності якого вони з’явилися.

Нагадаємо, Україна інвестувала в «Чорноморнафтогаз» близько 12 млрд гривень. На морському шельфі Одеського газового родовища було розміщено дві самопідйомні плавучі бурові установки: В312 – «Петро Годованець» (побудований у 2010 році) та В319 – «Україна» (збудований у 2012 році). Разом із буровими вежами були куплені два нові шельфові судна – буксири «Федор Урюпін» та «Мис Тарханкут».

Росія захопила це майно України одночасно з окупацією Криму. У грудні 2015 року бурові платформи крадії перемістили до Голіцинського родовища біля узбережжя Криму.

Залиште свій коментар