Перед початком повномасштабного вторгнення Росія під приводом навчань завезла до Чорного моря через Босфорський пролив шість кораблів, збільшивши їхню кількість до 13.

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів LIGA.net, що за останні півтора року українська армія уразила щонайменше п’ять великих десантних кораблів російського військово-морського флоту. Загалом у ворога залишилось вісім таких плавзасобів.


Першим Сили оборони знищили російський ВДК «Саратов» Це відбулося 24 березня 2022 року у порту тимчасово окупованого Бердянська. Тоді також були пошкоджені великі десантні кораблі «Цезар Куніков» і «Новочеркаськ».

4 серпня морські дрони ЗСУ атакували Новоросійськ і знищили ВДК «Оленегорский горняк». За словами Плетенчука, ще один російський великий десантний корабель перебував на ремонті і його, ймовірно, теж знищили.


«Тобто щонайменше п’ять одиниць. Таким чином залишається вісім великих десантних кораблів, але ця інформація потребує уточнення станом на зараз, може і більше», – додав речник ВМС ЗСУ.

Військово-морський експерт Defense Express, капітан 1 рангу у відставці Володимир Заблоцький зазначив, що із восьми зазначених ВДК, двоє є непридатними для використання й не виходять у море, оскільки дуже старі.