Знищення крейсера «Москва» – це удар по військових зусиллях Москви та велика ганьба для Путіна – Sky News

Знищення крейсера «Москва» – це удар по військових зусиллях Москви та велика ганьба для Путіна – Sky News

Знищення російського крейсера «Москва» у Чорному морі — це удар по військових зусиллях Кремля і велика ганьба для президента РФ Володимира Путіна. Судно стало першим крейсером, ліквідованим у конфлікті від часів Фолклендської війни, коли воно затонуло біля берегів України у четвер, 14 квітня.Про це пише видання Sky News. Насправді, це цілком може бути найбільший військовий корабель, який затонув у воєнний час з 1945 року, оскільки його водотоннажність на близько 12 500 тонн більша, ніж у злощасного «Генерала Бельграно».

Україна заявила, що у середу вразила ракетний крейсер двома протикорабельними ракетами. Росія не підтвердила жодних атак. Натомість там заявили, що пожежа на борту призвела до вибуху боєприпасів, що призвело до пошкодження.


Пізніше корабель затонув під час буксирування на берег через штормову погоду.

Західний чиновник сказав, що у пояснення Росії «важко повірити», і якби це було правдою, це вказувало б на серйозну некомпетентність з боку російських військових.


Заява України, навпаки, звучить «правдоподібно».

У будь-якому випадку, ця втрата є ще одним ударом по Росії, оскільки її війна проти України триває вже восьмий тиждень, а жодної перемоги все ще немає, і вона зазнала великих втрат в особовому складі та спорядженні.

«Москва» вперше надійшла на озброєння радянського флоту 1983 року. Вона була збудована у тодішній радянській Україні і на той час називалася «Слава». Крейсер був перейменований на «Москву» в 1995 році після розпаду Радянського Союзу.

Корабель забезпечував безпеку зустрічі радянського лідера Михайла Горбачова та президента США Джорджа Буша на Мальті у грудні 1989 року. Володимир Путін також провів на борту зустрічі зі світовими лідерами.

«Москва» озброєна кількома протикорабельними ракетами та ракетами класу «земля-повітря».

У Росії є ще два кораблі того ж класу, «Маршал Устинов» та «Варяг», які служать на Північному та Тихоокеанському флотах. Кораблі були спроєктовані в Радянському Союзі наприкінці 1970-х років для протидії авіаносним групам США та забезпечення протиповітряної оборони радянських кораблів.

Нагадаємо, ракетний крейсер «Москва» 13 квітня вразили дві ракети «Нептун», які запустили українські воїни у відповідь на артобстріли. Це судно відоме тим, що раніше на острові Зміїному його послали українські прикордонники.

Залиште свій коментар