Зеленський заявив, що виконав обіцянку щодо тарифів: як насправді подорожчав газ за два роки

Зеленський заявив, що виконав обіцянку щодо тарифів: як насправді подорожчав газ за два роки

Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців, в якому заявив про те, що йому вдалося виконати низку своїх обіцянок. Серед своїх досягнень він також назвав і рішення обмежити тариф на газ для населення.



Про те, як насправді змінились суми в платіжках за два роки його президентства, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Зеленський про газ


«Кабмін встановив граничну ціну на газ. І це кінець планам деяких монополістів. Вони дуже хотіли, щоб виросли тарифи і невдоволення серед людей. Кабмін встановив граничну ціну на газ у розмірі 6,99 грн. Менше може бути, а більше не може бути» , – сказав глава держави у своєму зверненні 29 січня, яке розмістили на офіційній сторінці Facebook.

Розглянемо, скільки насправді потрібно заплатити, наприклад, в Івано-Франківську. Ціна за газ дійсно становить 6,99 грн. Однак крім цього, майже за кожен кубометр також потрібно заплатити абонентську плату. І для жителів Івано-Франківська вона становить 1,79 грн.


У підсумку кубометр коштує 8,78 грн.

Водночас 2019-го, до перемоги Володимира Зеленського, кожен кубометр обходився в Івано-Франківську в 7,87 грн, а абонплати не існувало. Фактично вартість кубометра зросла.

Зеленський про опалення

Кілька років тому в своєму відеозверненні Володимир Зеленський анонсував: знайшли рішення знизити тарифи на тепло майже на половину. «… Також знайшли цікаве рішення, яке дозволить наступної зими зменшити тарифи на тепло майже на половину. Це буде дійсно окрема програма. Ми готуємо цю інформацію. Готуємо етапи, що буде зроблено, які кошти будуть виділені. Це точно буде не за ваші кошти», – сказав глава держави.

Уже в січні 2021-го президент говорить, що місцеву владу попросили «не підвищувати» тарифи, про жодне зниження не йдеться. «З місцевими головами домовилися, що тарифи на тепло і гарячу воду не піднімуться. Ми закликаємо місцеву владу поставитися до цього відповідально», – додав президент.

Хоча газ для постачальників тепла і гарячої води подорожчав, тому підстави для зростання тарифів є. Якщо для побутових споживачів (простих сімей) ціни на блакитне паливо обмежили, то з компаніями ситуація інакша.

Яке рішення ухвалили 2021-го:

  • тариф на газ обмежать лише до березня 2021-го;
  • ціни для постачальників тепла і гарячої води (у них тарифи на 80% залежать від вартості газу) не переглянули;
  • в абонплатах на газ передбачили втрати в розмірі до 50%.
Залиште свій коментар