Зеленський сказав, про що готовий говорити на зустрічі з Путіним

Зеленський сказав, про що готовий говорити на зустрічі з Путіним

Президент України Володимир Зеленський готовий обговорити на зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним навіть питання вигаданих проблем російської мови і віросповідань в нашій країні.Водночас глава української держави підкреслив, що громадяни вільні розмовляти в особистому житті будь-якою мовою. Точно так само вони можуть ходити в будь-яку церкву. Фрагмент виступу Зеленського під час візиту на ЧАЕС показали на Telegram-каналі «Україна 24» (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

«Я спеціально вам відповім російською мовою, якщо можна, якщо ви не проти. Щоби було зрозуміло, що у нас люди вільно говорять, історично так склалося, різними мовами. Люди дуже грамотні. Зараз нове покоління, дітки прекрасно говорять англійською. Краще, ніж ми. Всі знають російську мову, але ми пам’ятаємо, что наша державна мова – українська«, – підкреслив український лідер.


«З приводу російської мови, церков – я, чесно кажучи, завжди говорив, що держава відокремлена від церкви. У нас і люди вільні, і церкви. У нас люди в яку хочуть церкву, в таку і ходять. Це правильно», – додав він.

Що стосується мови, то, за словами Зеленського, Росія продовжує просувати інформаційний наратив з приводу утиску російськомовних людей. Хоча насправді ніякої проблеми з цим не існує.


«Але навіть якщо ці питання теж стоять на порядку і будуть стояти при зустрічі, якщо вона все-таки відбудеться, то будь ласка. Ми обговоримо і їх. Я не бачу, в чому тут проблема», – сказав президент.

 

Залиште свій коментар