Зеленський нагородив медикиню ЗСУ, яка винесла на собі пораненого побратима з-під обстрілу

Зеленський нагородив медикиню ЗСУ, яка винесла на собі пораненого побратима з-під обстрілу

Старша бойова медикиня гірничо-штурмової бригади Збройних сил України Світлана Земліна, яка рятувала поранених під Шумами під час обстрілу, указом президента Володимира Зеленського нагороджена офіцерським орденом Богдана Хмельницького III ступеня.Про це в п’ятницю, 9 квітня, на своїй сторінці у Facebook повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБООлексій Данілов. Він підкреслив, що дівчина витягала українських бійців з-під обстрілу російських військ, ризикуючи власним життям.

«Перебуваючи разом із президентом два дні на фронті та спілкуючись зі Світланою, дивлячись їй в очі, розумів, як багато ми винні цій 24-річній дівчині», – написав Данілов.


Він вказав, що поки на фронті Світлана і тисячі інших воїнів захищають Україну, «хтось продовжує красти на контрабанді, наживатися на наших родовищах, вилизувати кремлівські штиблети, заробляти брудні гроші, та фінансувати масштабну антиукраїнську інформаційну кампанію».

«Тому нам усім потрібно ще багато чого зробити, щоб віддячити Світлані, а в її особі всім, хто стоїть на захисті Батьківщини, за їхнє служіння. Зробити так, щоб їхня спина була прикрита, і постріли з боку «п’ятої колони» не могли пролунати», – підсумував секретар РНБО.


Медикиня Світлана

Він також подякував батькам дівчини – Людмилі Андріївні та Геннадію Анатолійовичу.

Зазначимо, Орден Богдана Хмельницького встановлено для нагородження громадян України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України.

Вищий ступінь ордена – I. Нагородження ним здійснюється послідовно, починаючи з III ступеня.

Залиште свій коментар