Захарова спровокувала міжнародний скандал некоректним мемом

Захарова спровокувала міжнародний скандал некоректним мемом

Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова спровокувала міжнародний скандал, порівнявши президента Сербії Александара Вучича з героїнею Шерон Стоун у фільмі «Основний інстинкт».У своєму Facebook Захарова прокоментувала фото із зустрічі Вучича з президентом США Дональдом Трампом у Білому домі.

«Якщо вас покликали в БД, а стілець поставили так, ніби ви на допиті, сідайте як на фото №2. Ким би ви не були. Просто повірте», – написала вона.


На знімку, який Захарова використовувала для створення мема, Вучич сидить на стільці посеред овального кабінету, у кількох метрах від столу Трампа. Представниця МЗС РФ запропонувала президенту Сербії повторити маневр «нога на ногу», який здійснила Шерон Стоун в «Основному інстинкті».

Скрин Facebook


Скрин Facebook

Публікація викликала різку реакцію в Сербії.

«Президент не сказав жодного гидкого слова на адресу Росії, навіть там. А уявіть, що президент цілу годину чекав прийому з президентом Росії і ні разу не попросив особливого стільця. Я не дозволю вам атакувати горду Сербію. Вам має бути соромно», – написав у Twitter директор канцелярії з Косово і Метохії при уряді Сербії Марко Джурич.

Скрин Twitter

Скрин Twitter

Зі свого боку міністр оборони Сербії Александар Вулін нагадав, що Вучич – єдиний державний діяч в Європі, який відмовився ввести санкції проти Росії. Крім того, він головнокомандувач сербської армії, яка тісно співпрацює з російською.

«Величина людини не вимірюється ні розміром стільця, на якому він сидить, ні величиною сили, від імені якої він говорить, а розміром хоробрості на будь-якому стільці захищати свій народ і друзів свого народу», – завершив глава Міноборони.

Пізніше Захарова попросила вибачення і заявила, що її пост був неправильно витлумачений.

«Єдине, що в ньому містилося – неприйняття зверхнього ставлення з боку «виняткових». Протокольні виверти стали одним із прийомів, на які регулярно йдуть американські чиновники, щоб штучно створити видимість власної винятковості. А це неприйнятно», – пояснила вона.

Скрин Facebook

Скрин Facebook

Нагадаємо, що на сьогодні Сербія є фактично єдиним союзником Росії в Європі. Белград традиційно сприймає Москву як важливого геополітичного партнера.

Залиште свій коментар