Заручник із Луцького автобусу: «Зеленський за 15 хвилин врегулював ситуацію, а правоохоронці хотіли цирку»

Заручник із Луцького автобусу: «Зеленський за 15 хвилин врегулював ситуацію, а правоохоронці хотіли цирку»

Один із заручників луцького терориста Максима «Плохого» запевнив на 100%, що терорист був справжній і що ніякої постанови не було.В той же час заручник відмітив, що саме правоохоронці на чолі з Аваковим хотіли перетворити горе та страх людей на банальний цирк для світових медія.

Також стало відомо, що саме Президент Зеленський зумів заспокоїти терориста. Він спілкувався з ним по телефону десь 15 хвилин, після чого Максим Кривош вирішив скласти зброю.


Про це пише у Фейсбуці журналіст Юрій Бутусов і водночас публікує текст розмови з заручником.

«- Хто ви, як ви потрапили до автобусу?


— По професії я — програміст, живу та працюю в Луцьку. Вчора зранку вирішив з*їздити з сином до села. Сину 22 роки.

— Як відбулось захоплення автобусу?

— Через кілька хвилин як ми сіли, зайшов цей Максим, сів за нами. Як тільки автобус виїхав з автостанції, він дістав автомат, гранати, підійшов до водія та заявив, що він захопив автобус. Майже одразу він зробив кілька пострілів у стелю, щоб показати, що він говорить серйозно і його вимоги треба виконувати. Він наказав заїхати до центру на Лесі Українки. Закрив двері, штори на вікнах. Сказав, що його вимоги викладені у соцмережах. Потім він зателефонував до поліції та повідомив про захоплення.

— Що вимагав від заручників злочинець? Про що ви спілкувались?

— Він говорив монологами, ми намагались не провокувати, не сперечались. Він сказав передзвонити родичам, щоб вони зробили розголос та повідомили ЗМІ, щоб був резонанс та не було штурму. Сказав подивитись, чи є новини на сайті Цензор.Нет, я подивився по телефону, що є, тоді він сказав що хоче поспілкуватися з кимось з журналістів. Я попросив дружину знайти контакти. Потім мені передали ваш телефон, я вас набрав. Він також вимагав набирати й інші видання. Пам*ятаю, як він спілкувався з Дойче веле. Спілкувався з журналістами однаково — його цікавило тільки чи знають журналісти про його вимоги, чи усі побачили його звернення, ну і щоб не було штурму. Потім забрав телефони.

— Він діяв раціонально або здавався психічно неврівноваженим? Ви його боялись? Він погрожував вам?

— Він діяв раціонально. Були моменти, коли він погрожував. Щоб вікна не відчиняли. Водієві погрожував, щоб не тікав. Навіть наручниками його прикував.

Хоча з іншого боку намагався діяти ввічливо, не кричав. Коли робив постріли, то бабці на першому сидінні стало зле, її трясло після пострілів, то він її заспокоював. Виявляється, що він узяв з собою воду, заспокійливі пігулки, від головної болі, і пропонував все це нам.

— Чи міг він вбивати, чи відчували ви загрозу?

— Коли хтось підходив він стріляв. Дрон його дуже вивів з себе, стріляв по дрону.

— Коли він заспокоївся та вирішив здатися?

— Після розмови з президентом. Вони говорили з президентом хвилин 15. Потім він побачив повідомлення у президента на сторінці, на яке очікував, і одразу почав роззброюватися, повернув нам усім телефони. Потім він приніс нам усім вибачення і вийшов здаватись.

— Як ви сприйняли дивний захват терориста, адже його затримали двічі, другий раз з БТРом та світло-шумовою гранатою?

— Чесно кажучи, з БТРом це виглядало як цирк, бо все закінчилось, а знов почали. Було дивно спостерігати.

— Вам не здалася вам уся ця історія виставою?

— Мені здалось, що він був дуже націлений на виконання його вимог, і домігся цього, ось і усе.

— Як ви себе зараз почуваєете?

— Нормально почуваю, спав нормально».

Обовязково поширьте дану новину в соціальних мережах. Країна повинна знати правду!

Залиште свій коментар