Літак раптово подав сигнал лиха і після цього поміняв курс. Причиною екстреної посадки стало повідомлення про замінування.


У Мінську літак перевірили, вибухівки не знайшли. Натомість пасажирів відправили на повторний огляд. Серед них був журналіст Роман Протасевич.

Роман Протасевич
Затриманий журналіст Роман Протасевич / Фото з соцмереж


Перед вильотом він помітив, що за ним стежать. Раніше засновників NEXTA звинуватили в організації масових заворушень. На батьківщині журналісту загрожує смертна кара.

NEXTA став одним з основних опозиційних майданчиків у Білорусі. Він об’днує телеграм-канали NEXTA з інсайдами й аналітикою та NEXTA Live з оперативними новинами.

Як відреагувала Тихановська

Опозиціонерка Світлана Тихановська заявила, що посадка літака – це ніщо інше, як операція спецслужб для того, аби затримати активіста Протасевича.

Вона підкреслила, що режим Лукашенка поставив під загрозу безпеку пасажирів та всієї цивільної авіації заради розправи над ексредактором незалежних телеграм-каналів.

Тільки за це його визнали терористом, і тільки за це зараз в Білорусі Роману може загрожувати смертна кара,
– наголосила Тихановська.

Й зазначила, що про інцидент вже повідомили офіс Ryanair та Міжнародну організацію цивільної авіації. Опозиція вимагає, аби там почати розслідування.

Зокрема, за фактом події просять вжити відповідних заходів – аж до виключення Білорусі з ICAO (Міжнародна організація цивільної авіації).

Літак з Протасевичем екстрено посадили у Білорусі
Літак з Протасевичем екстрено посадили у Білорусі / Фото з соцмереж

«Жодна людина, яка летить над Білоруссю, не може бути впевненою у своїй безпеці. Адже режим зловживає правилами, аби захоплювати незгодних», – додала вона.

Що кажуть у Литві

Журналісти Delfi.lt поспілкувалися з представницею Литовського міжнародного аеропорту Ліною Бейшене. Вона підтвердила, що літак наразі перебуває у Мінську.

«Наскільки мені відомо, між членом екіпажу й пасажиром стався конфлікт. Літак наразі успішно приземлився. Іншої офіційної інформації у нас немає», – зазначила Бейшене.

Натомість у литовському МЗС повідомили, що наразі ведеться робота з посольством. Відомсто поки ще не отримало офіційної інформації про причину посадки літаки.

Літак супроводжуватиме винищувач

Телеграм-канал «Пул Первого» пише, що за дорученням Лукашенка для супроводу пасажирського літака у небо підняли винищувач.

Там уточнили, що після того, як завершиться перевірка, МіГ-29 супроводжуватиме пасажирський літак аж до кордону з Литвою.