Як купити деревину на електронних торгах

Як купити деревину на електронних торгах

Уряд України провів реформаційні дії, що дозволили виповнити повноцінний продаж деревини за допомогою електронних торгів. Всі ці дії дозволили проводити угоди з продажу не лише безпечно, але й максимально прозоро. Усі операції проводяться на спеціальних майданчиках із ліцензією, заявку там може залишити будь-який користувач.



Особливості проведення торгів з деревини

Постачальники проводять оприлюднення оголошень про продаж на аукціоні. І тому вони реєструються на майданчику у системі Прозорро. Після створення акаунта в оголошенні необхідно вказати вид деревини, який буде виставлений на торги, і всі його якості. Крім цього, записуються дані за цінами. Початкова ціна не може бути нижчою за собівартість готової продукції.

У проведенні торгів беруть участь три сторони:


  • організатор, який створює тендер та саме оголошення;
  • виконавець, який забезпечує контроль за виконанням усіх домовленостей;
  • покупці, які купують товар.

Аукціон проводиться за принципом класичної англійської моделі, тобто діє на підвищення ціни. Переможецем визначається той, хто надасть максимально високу ціну. Створити заявку можуть підприємства, що займаються вирубуванням лісу. Процедури продажу організовуються раз на квартал.

Для яких цілей було впроваджено електронні торги

На даний момент можна провести закупки деревини виключно через систему державних закупівель. Таке рішення було прийнято державою, щоб уникнути процедури штучного завищення ціни. І тут держава самостійно може здійснювати контроль за вартістю продукції.


Наприклад, Держлісагенство здійснювало реєстрацію деревини в електронній формі для половини всіх заготовок. Частина, що залишилася, реалізовувалася за договорами стандартної форми. Всі це значно знижувало рівень контролю, оскільки держава не могла контролювати всі операції.

Додатково в мережі висвітлювалися оголошення про продаж або купівлю деревини від приватних осіб, що також ускладнювало перевірку. Складнощі полягали і в тому, що відкати і велика кількість посередників сприяли тому, щоб ціни починали штучно підвищуватися. Декілька постачальників у ланцюжку діяли так, що утворювалися незаконні постачання лісу за кордон, а також розвинулася корупційна діяльність.

Введення електронних торгів дозволило налагодити процедуру контролю та отримати можливість повноцінного регулювання вирубки та продажу. Це забезпечується з допомогою проходження повноцінної верифікації підприємств, а також завантаження договорів у мережу для публічного ознайомлення.

На сайті Української Універсальної біржі можна отримати більше інформації про те, як купити деревину на електронних торгах. Для ознайомлення варто пройти за посиланням https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/derevina-lipi-ta-ii-tsina-na-auktsionah-tov-ukrainska-energetich/ . Додатково там можна дізнатися про способи реєстрації та авторизації на сервісі Прозорро і провести ці процедури, не виходячи з джерела, яким зручно користуватися.

Залиште свій коментар