Боєць Інтернаціонального легіону з Данії Карл Бальдерсон («Шторм») розповів журналістам 24 каналу, що російські пропагандистські ЗМІ уже тричі писали про його смерть.

Про версії смерті російських ЗМІ

За однією з абсурдних версій пропагандистів, Карл вирішив взяти сокиру та піти з нею на російський танк, який його «вбив». Звісно, такий фейк швидко спростувався, коли «Шторм» опублікував нові відео та світлини на своїх сторінках у соцмережах.


Фейкова новина про смерть «Шторма» почала поширюватися у соцмережах / Скриншот з Instagram Карла Бальдерсона


Проте, не всі перевірили правдивість новини та почали поширювати неправдиву інформацію. Карл розповів, що, на жаль, в цю звістку також повірили його побратими з Інтернаціонального легіону та дивилися на нього, як на привида. Але доброволець реагує на такі події лише з усмішкою.

Це забавно. Хай говорять собі, скільки захочуть.

Розповсюдження особистої інформації

Також росіяни неодноразово поширювали у своїх телеграм-каналах особисті дані Бальдерсона: паспорт і фото. Та писали, що, на жаль, «найманець» досі живий. Доброволець каже: «Це забавно. Хай говорять, собі скільки захочуть.»

Росіяни не можуть змиритися з міжнародною підтримкою України / Скриншот з Instagram Карла Бальдерсона

Фейки про «найманців»

Ще з початком війни у 2014 році російські медіа поширювали фейки, що іноземні добровольці в Україні – лише найманці, яких фінансує українська або американська влада. За вісім років риторика пропагандистів не змінилася. Вони й надалі намагаються довести це.

Проте, приклад Карла Бальдерсона доводить лише протилежне. Боєць пояснив, що тут вони (іноземні добровольці – 24 канал) не отримують жодної зарплатні від української влади. Навіть навпаки: купують всю амуніцію за власні кошти, отримують допомогу від волонтерів і фінансову підтримку від своїх родин і друзів.

Карл та його побратим з Фінляндії Марк / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

Більше про добровольця з Данії Карла Бальдерсона