Вхід тільки вакцинованим. Всі правила і обмеження червоної зони

Вхід тільки вакцинованим. Всі правила і обмеження червоної зони

«Червона» зона карантину в Україні може з’явитися найближчим часом. У ряді регіонів введуть жорсткі обмеження, привілеї отримають лише власники «зелених» COVID-сертифікатів.Детальніше про те, які регіони можуть потрапити в «червону» зону і яких обмежень чекати — в матеріалі РБК-Україна нижче.

Що заборонено в «червоній» зоні

У «червоній» зоні забороняється робота кафе, ресторанів, кінотеатрів, театрів, ринків, фітнес-центрів. Забороняється також проведення масових заходів.


У цій зоні дозволена робота АЗС, продуктових магазинів, пошти, ветклінік та аптек.

Хто може потрапити в «червону» зону

За даними МОЗ, за останню добу в Україні зафіксовано понад 15 тисяч нових випадків коронавірусу, 12 областей за своїми показниками відповідають вже не «жовтій», а «помаранчевій» зоні.


Крім того, за даними Київської школи економіки, під загрозою «червоної» зони знаходяться три області Харківська, Херсонська та Запорізька.

Рішення про перехід регіону в «червону» зону приймає держкомісі з ТЕБ і НС. За інформацією РБК-Україна, таке засідання може відбутися сьогодні.

COVID-сертифікат

Для підтвердження вакцинації в Україні ввели COVID-сертифікати. На даний момент є два види даного документа: «жовтий» — для однієї дози, «зелений» — для повного курсу вакцинації. «Жовтий» сертифікат дозволяє уникнути обмежень в «жовтій» зоні, а в «червоній» зоні діє тільки «зелений» сертифікат.

Крім того, в розробці COVID-сертифікат для тих, хто перехворів, а також для негативних ПЛР-тестів.

Як уникнути обмежень «червоної» зони

Власники «зелених» COVID-сертифікатів можуть уникнути обмежень «червоної» зони, але умовою роботи бізнесу є стовідсоткова вакцинація (співробітники та відвідувачі повинні бути повністю вакциновані).

Крім того, «зелені» COVID-сертифікати є умовою роботи шкіл. У «червоній» зоні можуть працювати лише ті заклади освіти, де вакциновано 100% педагогів. Винятком є лише молодша школа і садки.

Залиште свій коментар