Волонтерка про колапс в Одесі через коронавірус: пацієнти падають з ніг і просять про евтаназію

Волонтерка про колапс в Одесі через коронавірус: пацієнти падають з ніг і просять про евтаназію

В Одесі дівчина з пневмонією вже втратила через коронавірус батька, її маму перевели в реанімацію у важкому стані – хвора донька змушена доглядати за нею сама.

Про цю та інші складні ситуації в лікарнях міста написала керівниця волонтерського проєкту «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова на своїй сторінці в Facebook. У якийсь момент хвора дівчина попросила лікарів «дати щось, щоб мама не мучилася», але їй відповіли, що в нашій країні так не роблять, уточнила вона.


«У молодої дівчини батько вже помер. Мама в реанімації на високому потоці. Дівчина сама хворіє. Але впросила лікарів і її пустили до мами. Вона сидить біля неї дві доби. Вона поїть її з трубочки, змінює памперс і тримає за руку. Тому що мамі страшно, але вона не може вже сказати ні слова. У якийсь момент дівчина розплакалася і сказала: я попросила лікарів дати щось, щоб мама не мучилася, але мені відповіли – в нашій країні так не роблять. Я падаю з ніг. У мене запалення. Я не знаю, що робити», – розповіла Ножевнікова.

Читайте також:   Україна виходить із посиленого карантину. Шмигаль повідомив про обмеження з 25 січня


При цьому, за інформацією пацієнтки, в палаті практично щодня вмирають люди.

«Це відбувається прямо зараз. В нашому місті. У 21 столітті», – обурилася волонтерка.


Вона повідомила й про інших важкі ситуації з хворими на коронавірус в медустановах Одеси.

«Лариса Павлівна проживає з сестрою та мамою 95 років. Всі хворіють. Мамі викликали кілька разів швидку, але госпіталізувати її не можуть, бо вона лежача. І в лікарні їй не зможуть надати належний догляд – не вистачає співробітників», – написала Ножевнікова.

За словами волонтерки, через нестачу медсестер в Одесі виникають складності в догляді за хворими, а також доводиться довго чекати оформлення документів при переведенні пацієнтів з одного медустанови в інше.

Читайте також:   Скандал на Закарпатті: дитину відмовились брати у дитсадок, бо її батьки не знають угорської мови

«Залишила повідомлення на всіх гарячих лініях. Написала заступнику міністра. Вислала відео та аудіо записи. Не знаю, як все це зможуть налагодити вже. Місто просто забило на все. Обласний департамент до 4 ночі розрулював мої питання ще по інших пацієнтам міста. Спасибі їм величезне», – наголосила Ножевнікова.

Вона ще раз звернулася до одеситів з проханням дотримуватися правил карантину.

«Носіть маски. Дотримуйтесь дистанції. Місць в місті практично вже немає. Потрапити в сортувальну лікарню стає вже небезпечним для життя. Бережіть людей похилого віку… Таких важких хворих, як мама цієї дівчинки, яка сама вже готова померти поруч з мамою, просто нікуди буде класти – анестезіологів і реаніматологів в цій країні надто довго знищували», – написала вона.

Волонтерка розповіла про ситуацію з коронавірусів в лікарнях Одеси
Залиште свій коментар