Виявлено новий спосіб передання коронавірусу: під загрозою цілі міста

Виявлено новий спосіб передання коронавірусу: під загрозою цілі міста

Італійська асоціація медицини довкілля (SIMA) виступила із заявою, що сліди РНК SARS-Cov-2 були виявлені в найдрібніших частинках атмосфери.Цей доказ може стати показником для завчасного запобігання повторній появі коронавірусу та вжиття відповідних профілактичних заходів перед початком нової епідемії, заявив президент асоціації, професор Алессандро Міані, передає видання Corriere Della Sera.

«Перші докази, що стосуються присутності коронавірусу в дрібних частинках, були отримані в результаті аналізу вибірки з 34 зразків ультрадисперсних частинок PM10 в довкіллі промислових об’єктів провінції Бергамо. Вони забиралися двома різними пробовідбірними пристроями для повітря безперервно протягом трьох тижнів, з 21 лютого до 13 березня», – пояснює координатор групи наукових досліджень Леонардо Сетте.


Отримані результати не зафіксували наявності в дрібних частинках атмосфери коронавірусу в контактному вигляді, проте в ній були виявлені сліди його РНК: це не означає, що збудник, який у них міститься, неодмінно є активним і має достатнє вірусне навантаження, щоб бути заразним. Але частинки можуть стати індикатором випадків захворювання в районах, де виявляються ці сліди, як і в стічних водах, де були виявлені сліди вірусу.

«Доказ, що РНК SARS-CoV-2 може бути присутнім в дрібних частинках в повітрі, не слугує безумовним свідченням існування третього способу зараження. Однак слід враховувати в процесі так званої другої фази необхідність підтримки низьких рівнів викиду дрібних частинок, щоб не створити ризику та не спровокувати потенційного поширення вірусу», – говорить вірусолог і головний лікар лікарні Галеацці в Мілані Фабріціо Прельяско.

«Існує ймовірність, що частинки можуть сприяти поширенню вірусу і можуть бути способом його передання, але ми не знаємо, яке їхнє вірусне навантаження, а також яку роль вони відіграють у самому зараженні», – підбив підсумки вірусолог.

Залиште свій коментар