Вирок Стерненку у справі «про один патрон» скасовано Верховним судом Джерело: https://censor.net/ua/n3315424

Вирок Стерненку у справі «про один патрон» скасовано Верховним судом Джерело: https://censor.net/ua/n3315424

Верховний суд скасував вирок Сергію Стерненку в частині незаконного поводження зі зброєю.Таке рішення ухвалила колегія суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду,  з посиланням на «УНІАН».

Зокрема, в судовій ухвалі йдеться:


«Касаційну скаргу засудженого Стерненка задовольнити частково. Вирок Приморського суду міста Одеси від 23 лютого 2021 року та ухвалу Одеського апеляційного суду від 31 травня 2021 року щодо Стерненка в частині засудження його за ч. 1 ст. 263 ККУ скасувати та кримінальне провадження в цій частині закрити на підставі ч. 2 ст. 11 Кримінального кодексу та п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу у зв’язку з малозначністю діяння. Врешті вирок Приморського районного суду Одеси, вирок та ухвалу Одеського апеляційного суду залишити без змін».

Стосовно іншого засудженого по цій справі — Руслана Демчука — суд залишив вирок Одеського апеляційного суду в силі:


«Касаційну скаргу захисника Воробйова в інтересах засудженого Демчука залишити без задоволення».

Як повідомив Стерненко у своєму Telegram-каналі, «судимості відтепер у мене немає. Половинчаста, але, однозначно, перемога». Він пояснив, що через обвинувачення його за ст. 146 Кримінального кодексу — незаконне позбавлення волі або викрадення людини — він буде скаржитися до ЄСПЛ.

Нагадаємо, що Одеський апеляційний суд у травні минулого року визнав винним Стерненка у викраденні людини, проте не застосував покарання, оскільки минув термін давності притягнення до відповідальності, тобто де-юре за цією статтею Стерненка не виправдано, а лише не застосовано до нього покарання. Саме цим пояснюється, що Верховний суд задовольнив касаційну скаргу частково. 

Залиште свій коментар