Виніс тіло сина під обстрілами на руках: на Донеччині загинув син відомого ветерана АТО, який пройшов Іловайськ

Виніс тіло сина під обстрілами на руках: на Донеччині загинув син відомого ветерана АТО, який пройшов Іловайськ

На фронті загинув Дмитро Стасовський – син відомого бійця АТО, кривбасівця Юрія Стасовського. Воювали вони разом у 93-й механізованій бригаді “Холодний Яр”. Коли син пав у бою, батько сам пішов по нього і під обстрілом витяг його тіло.Докладніше про це пише OBOZREVATEL.

Батько виніс тіло сина


Дмитро Стасовський загинув 13 липня. Як повідомив на сторінці у Facebook журналіст Юрій Бутусов, батько Дмитра, Юрій Стасовський сам виносив тіло сина з поля бою під обстрілами.

15 липня на них уже чекали у рідній Петриківці на Дніпропетровщині, де Дмитра і поховали.


Батько та син на війні

Старший Стасовський – відомий боєць АТО. “Він воював у батальйоні “Кривбас”, пройшов Іловайськ, бився в Дебальцевому. Разом із 70 кривбасівцями потрапив в оточення і був у полоні. Про те, що йому довелося пережити і побачити, він описав у своїй книзі. Зараз вона готується до друку. У Юрія дуже хороший стиль, книга буде цікавою”, – розповідає про нього його побратим Микола Колесник.

До речі, з огляду на цю книгу, бій під Іловайськом для батька загиблого бійця тоді був першим.

Батько загиблого бійця пройшов полон і котли

Також про Стасовського-старшого згадується у книзі “Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії” Романа Зіненка.

Батько готував сина до війни

До того ж Юрій Стасовський дуже добрий мисливець, це завжди допомагало йому на війні. Мисливській справі він навчав свого сина Дмитра. Він готував його до того, що доведеться воювати за Україну.

Дмитра батько навчав мисливській справі з дитинства

“Як відступати по слідах, як поводитися на пересіченій місцевості, як поводитися зі зброєю – все це він передавав своєму синові. Це дуже допомагало Юрію на війні”, – каже Колесник.

Дмитро (ліворуч) брав участь у реконструкціях

Син пройшов військову підготовку

Сам Дмитро відслужив у армії. На його сторінці у Facebook є фото, як він із друзями брав участь у військовій реконструкції.

“Ми були знайомі вісім років. Дмитро був добрим, життєрадісним та оптимістом по життю. Він був неймовірним, відкритим, щирим. Його батько був добровольцем ще з 2014 року. А 25 лютого вони удвох добровольцями пішли на фронт. Коли Дмитро їхав, я проводжала його. Він обійняв мене і сказав: “Не хвилюйся, мала, все буде добре”. Я про нього буду своїм дітям розповідати як про героя. Я знаю, що з ним був ще його друг, він дуже поранений і зараз у шпиталі. Дмитро помер на очах свого друга та батька на Донеччині”, – каже знайома загиблого бійця Діана.

“Дмитро був дуже добрим, веселим, з ним завжди було цікаво. Він дуже поважав своїх батьків. У школі, як і всі, захоплювався футболом, трохи займався спортом. Для нас усіх його смерть стала шоком”, – говорить одна з його знайомих по школі.

Після похорону Стасовський старший збирається повернутися на фронт і продовжувати захищати Україну.

Залиште свій коментар