Вчені знайшли антитіло, що захищає від зараження коронавірусом

Вчені знайшли антитіло, що захищає від зараження коронавірусом

Антитіло Ty1 ефективно нейтралізує шип коронавірусу, захищаючи від зараження і запобігаючи важкому розвитку COVID-19.

Шведські вчені знайшли невелике нейтралізуюче антитіло, яке може блокувати проникнення коронавірусу SARS-CoV-2 в клітини людини. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature Communications.За даними фахівців Каролінського університету в Швеції антитіло (нанотіло) можна використовувати як захисний засіб від зараження вірусом, що запобігає важкому розвитку COVID-19.

У ході дослідження вчені ввели альпакам S-білок коронавірусу. Через 60 днів у зразках крові тварин спостерігалася сильна імунна відповідь проти S-білка (білка-«шпильки»). Потім вчені виділили і клонували нейтралізуючі антитіла, після чого визначили їхню структуру для подальшої оцінки ефективності проти SARS-CoV-2. Виявилося, що антитіло Ty1 ефективно нейтралізує вірус, прикріплений до тієї частини білка «шпильки», який зв’язується з рецептором ACE2.


Нанотіла мають низку переваг в порівнянні зі звичайними антитілами. Їхній розмір становить менше однієї десятої розміру звичайних антитіл, і, як правило, їх легше виробляти у великих масштабах з меншими витратами.

Наразі вчені розпочали доклінічні дослідження на тваринах, щоб вивчити нейтралізуючу активність і терапевтичний потенціал Ty1 на тваринній моделі.


Залиште свій коментар