Вчені пояснили, чому не всі люди хворіють на коронавірус: вся справа в генетиці

Вчені пояснили, чому не всі люди хворіють на коронавірус: вся справа в генетиці

Вчені з’ясували, чому деякі люди не хворіють на коронавірус або переносять хворобу в безсимптомній формі. Виявляється, в цьому винен ген HLA-DRB1 * 04: 01, який був виявлений у більшості пацієнтів, які перехворіли безсимптомно.

Деталі дослідження опублікували на порталі Sciencedaily.


Дослідження провели в університеті Ньюкасла у Великобританії. Вони набрали кілька контрольних груп добровольців в чотири групи: без симптомів, з мінімальними симптомами, з яскраво вираженими симптомами та з важким перебігом захворювання.При проведенні різних аналізів і тестів, вчені виявили, що ген HLA-DRB1 * 04: 01 в три рази частіше зустрічається у людей, які перехворіли на коронавірус майже без симптомів і про захворювання дізналися тільки з аналізу на COVID-19. І за словами вчених, люди з цим геном мають певний захист від важких форм коронавірусу.

Читайте також:   Вакцинація від коронавірусу в Україні: хто за ким у черзі

Варто відзначити, що даний ген має певне географічне розташування і зустрічається не у всіх жителів Землі, найчастіше – на півночі та заході Європи.


«Це говорить про те, що населення європейського походження з більшою ймовірністю залишиться безсимптомним, але все ж буде передавати хворобу сприйнятливим групам населення», — відзначають вчені.

Як розповів доктор Карлос Ечеваррія з Інституту трансляційних і клінічних досліджень Університету Ньюкасла, результати роботи вчених дуже важливі, через те, що це дає пояснення, чому деякі люди здатні заражатися коронавірусом, але їм не хворіти.

Читайте також:   Вакцина Pfizer не надійде в продаж найближчим часом, - Reuters

«Це може привести нас до генетичного тесту, який може вказати, кого нам потрібно вакцинувати в першу чергу», — пояснив доктор.

Залиште свій коментар