Вчені помітили зміни в крові тяжко хворих на COVID-19 пацієнтів

Вчені помітили зміни в крові тяжко хворих на COVID-19 пацієнтів

Кров деяких пацієнтів, заражених коронавірусом, стає густішою, ніж повинна. Це помітили автори невеликого дослідження, які вважають, що це може пояснити появу кров’яних згустків у людей, хворих на COVID-19.Як пише Newsweek, дослідники з Університету Еморі в Атланті виявили зв’язок між коронавірусом і синдромом гіпервіскозності. Загалом, синдром може виникати з цілої низки причин включно з підвищенням концентрації компонентів кров’яної плазми, таких як червоні й білі кров’яні тільця, тромбоцити чи білки. Або ж він може з’явитися через неправильну форму червоних кров’яних тілець.

Повідомлення про утворення кров’яних згустків у хворих на COVID-19 стають «все більш поширеними». Вони часом стосуються навіть тих людей, які отримують спеціальні ліки, щоб не допустити появу таких згустків.


Автори дослідження помітили цю закономірність серед пацієнтів в своєму університеті. Тож вирішили перевірити, чому це відбувається. В дослідженні брали участь 15 тяжко хворих на COVID-19 пацієнтів з відділення інтенсивної терапії Університету Еморі. Всім їм давали ліки, які запобігали появі кров’яних згустків. Але віскозність плазми їхньої крові все одно була на 95% вищою від норми. У чотирьох пацієнтів з’явилися ускладнення, пов’язані з формуванням згустків.

Зокрема, у них спостерігалася легенева емболія, обмежене кровопостачання в кінцівках і згортання крові через проблеми з нирками. Дослідники виявили також помітну залежність між віскозністю плазми і рівнем серйозності захворюваності пацієнтів.


Залиште свій коментар