Вчені назвали спосіб зменшення смертності від COVID-19 на 75 відсотків

Вчені назвали спосіб зменшення смертності від COVID-19 на 75 відсотків

Якщо захистити від інфікування коронавірусом 5 відсотків найбільш уразливої групи населення, це зможе знизити смертність від COVID-19 на 75 відсотків.

Такого висновку дійшли вчені Оксфордського університету в дослідженні, опублікованому BMJ. Вони проаналізували дані понад 8 мільйонів пацієнтів.


В результаті обробки даних дослідники з’ясували, що 75,7 відсотків смертей від COVID-19 припадає на 5 відсотків пацієнтів з найвищим прогнозованим ризиком смерті.«Ця модель дозволить розробити клінічні рекомендації, щоб люди могли дотримуватися відповідних заходів захисту від COVID-19», – зазначила професорка Джулія Хіпіслі-Кокс.

Читайте також:   Названо 5 протипоказань до вакцинації від коронавірусу

На думку вчених, результати їхніх дослідження дозволять заздалегідь визначити найбільш вразливих людей, для яких ризик захворіти більше в 50 разів, ніж іншим. В основному це люди похилого віку.


«Цей результат підтверджує концепцію цільового блокування, якщо знайти способи захисту цих 5 відсотків, наприклад, за допомогою регулярного тестування їхніх найближчих контактів», – заявив професор епідеміології Единбурзького університету Марк Вулхаус.

Залиште свій коментар