Важких хворих не лікуватимуть: медик про захворюваність на Закарпатті

Важких хворих не лікуватимуть: медик про захворюваність на Закарпатті

Головний лікар обласної лікарні на Закарпатті Юрій Яцина заявив, що через критичну ситуацію з коронавірусом у регіоні в лікарнях можуть ввести так зване «медичне сортування», коли медичну допомогу надаватимуть тим пацієнтам, які мають вищі шанси на одужання.Вкрай важкі хворі можуть не отримати медичну допомогу

Ситуація «екстремальна». За словами Юрія Яцини, тільки за останні 4 дні в обласну лікарню госпіталізували 76 пацієнтів. Крім того, лікар зауважив, що «практично всі місця для надання кисневої терапії зайняті».


Коли настає форс-мажор, екстремальна ситуація, коли надходять масово хворі, в медицині катастроф є такий пункт: «медичне сортування». Що це таке … Якщо можливості надання адекватного лікування обмежені, то це адекватне лікування надається пацієнтам, які перспективні для життя. Тобто пацієнти вкрай важкі можуть не отримати належну медичну допомогу,
– розповів лікар.

Яцина підкреслив, що нова хвиля коронавірусу протікає інакше і це, ймовірно, пов’язано із мутаціями вірусу. Зокрема, частіше хворіють і помирають від ускладнень коронавірусної хвороби молоді люди.


Лікар звернувся до всіх жителів регіону з проханням дотримуватися карантинних обмежень, щоб зупинити поширення смертельної інфекції.

Я вас дуже прошу, кількість хворих неухильно зростає. Кількість місць невпинно падає. Кількість лікарів, можливість надання допомоги також перебуває в критичній ситуації. Вони фізично і морально виснажуються. Я вас дуже прошу — зупинімо цей ковід, бо він зупинить нас. Будьте мудрі, мені все одно, хто вірить у нього, хто ні. Це – реальна картина, яка потребує негайного реагування,
– підсумував Юрій Яцина.

Коротко про захворюваність на COVID-19 на Закарпатті

  • Станом на 6 березня зареєстрували 43 504 хворих, з них 32 116 пацієнтів одужали, а 982 – на жаль, померли.
  • Рівень вакцинації в регіоні є одним з найнижчих в Україні. Так, за добу 5 березня щеплення зробили лише 40 особам.
  • 5 березня в області вже посилили карантинні обмеження. Зокрема заборонили роботу закладів громадського харчування, ТРЦ, проведення масових заходів, діяльність непродовольчих ринків.
  • А 6 березня на позачерговому засіданні державних комісій ТЕБ та НС вирішили з 8 березня вести в області червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

 

Залиште свій коментар