Важких хворих не лікуватимуть: медик про захворюваність на Закарпатті

Важких хворих не лікуватимуть: медик про захворюваність на Закарпатті

Головний лікар обласної лікарні на Закарпатті Юрій Яцина заявив, що через критичну ситуацію з коронавірусом у регіоні в лікарнях можуть ввести так зване «медичне сортування», коли медичну допомогу надаватимуть тим пацієнтам, які мають вищі шанси на одужання.

Джерело: фейсбук Юрій Яцина


Вкрай важкі хворі можуть не отримати медичну допомогу

Ситуація «екстремальна». За словами Юрія Яцини, тільки за останні 4 дні в обласну лікарню госпіталізували 76 пацієнтів. Крім того, лікар зауважив, що «практично всі місця для надання кисневої терапії зайняті».

Коли настає форс-мажор, екстремальна ситуація, коли надходять масово хворі, в медицині катастроф є такий пункт: «медичне сортування». Що це таке … Якщо можливості надання адекватного лікування обмежені, то це адекватне лікування надається пацієнтам, які перспективні для життя. Тобто пацієнти вкрай важкі можуть не отримати належну медичну допомогу,
– розповів лікар.

Читайте також:   В Україні третя дитина померла від коронавірусу

Яцина підкреслив, що нова хвиля коронавірусу протікає інакше і це, ймовірно, пов’язано із мутаціями вірусу. Зокрема, частіше хворіють і помирають від ускладнень коронавірусної хвороби молоді люди.


Лікар звернувся до всіх жителів регіону з проханням дотримуватися карантинних обмежень, щоб зупинити поширення смертельної інфекції.

Я вас дуже прошу, кількість хворих неухильно зростає. Кількість місць невпинно падає. Кількість лікарів, можливість надання допомоги також перебуває в критичній ситуації. Вони фізично і морально виснажуються. Я вас дуже прошу — зупинімо цей ковід, бо він зупинить нас. Будьте мудрі, мені все одно, хто вірить у нього, хто ні. Це – реальна картина, яка потребує негайного реагування,
– підсумував Юрій Яцина.

Читайте також:   В Україні додалося майже 2,5 тис. хворих на коронавірус: статистика МОЗ на 14 вересня

Коротко про захворюваність на COVID-19 на Закарпатті

  • Станом на 6 березня зареєстрували 43 504 хворих, з них 32 116 пацієнтів одужали, а 982 – на жаль, померли.
  • Рівень вакцинації в регіоні є одним з найнижчих в Україні. Так, за добу 5 березня щеплення зробили лише 40 особам.
  • 5 березня в області вже посилили карантинні обмеження. Зокрема заборонили роботу закладів громадського харчування, ТРЦ, проведення масових заходів, діяльність непродовольчих ринків.
  • А 6 березня на позачерговому засіданні державних комісій ТЕБ та НС вирішили з 8 березня вести в області червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

 

Залиште свій коментар