В Україні зростає смертність від коронавірусу: медики озвучили головні причини і сказали, в чому провина пацієнтів

В Україні зростає смертність від коронавірусу: медики озвучили головні причини і сказали, в чому провина пацієнтів

Незважаючи на те, що третя хвиля коронавірусу потихеньку йде на спад, статистика показує, що відсоток летальності від цієї жахливої хвороби зростає. Інфекціоністи та інші медики, які щодня борються за життя пацієнтів, вважають, що вплинула на ситуацію не тільки циркуляція британського мутанта, але й низка інших чинників.Детальніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Статистика насторожує


Якщо вірити статистиці Міністерства охорони здоров’я України, то з початку цього року відсоток летальних випадків від коронавірусу неухильно зростає. Якщо ще на початку січня ця цифра становила 1,76% стосовно померлих до хворих, то на сьогодні вже 2,04%.

Треба відзначити, що в липні 2020-го під час першої хвилі захворюваності ця цифра була 2,99%. Потім вона поступово знижувалася. А в пік другої хвилі, восени минулого року, вона була нижча, ніж зараз – приблизно 1,9% у жовтні й 1,8% – у листопаді.


В Україні зростає смертність від коронавірусу: медики озвучили головні причини і сказали, в чому провина пацієнтів

Молоді теж вмирають

Лікарка-інфекціоністка з Чернівців Ольга Кобевко вважає, що в нас помилково запевняли населення в тому, що цей вірус вражає переважно людей похилого віку, а також тих, у кого є серйозні супутні захворювання.

Вірус уражає всіх, не розслабляйтеся – лікарка

«У нас навіть тут на Буковині професорка заявляла, що коронавірус уражає тільки людей похилого віку. Насправді з самого початку я бачила, що до нас у лікарню надходять молоді люди, які не тільки важко переносили хворобу, а й дуже швидко згорали. Пам’ятаю, був пожежник, 40 років. Кремезний чоловік без шкідливих звичок, без всяких супутніх захворювань. Через чотири дні в нього було уражено 90% легень. Була 29-річна волонтерка, я її знала. Вона постійно ходила пішки, пила соки, не вживала алкоголь. Через кілька годин після госпіталізації вона померла. Були і спортсмени, охоронці, молоді жінки, вагітні. Хвороба нікого не щадила. Так само було і в Китаї, там серед перших жертв була молода дівчина. Тому, коли заявляли, що вмирають тільки люди похилого віку, люди прислухалися і розслаблялися. Не виконували умов здійснення заходів безпеки, знімали маски, не дотримувалися соціальної дистанції. І вмирали через свою безпечність«, – вважає Кобевко.

Лікарні не справляються з напливом хворих

Лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта вважає, що однією з причин зростання смертності є мутація вірусу: «Він став агресивнішим і почав вражати більш молоде населення».

У Львові через брак місць довелося відкривати відділення в медичному училищі

Також Курпіта зазначає, що серйозно на зростанні смертності могло позначитися перевантаження системи охорони здоров’я. «Коли лікар замість 10 пацієнтів обслуговує 30-40-50 або медсестра змушена працювати з пів сотнею хворих замість 10-15, то, звичайно, вони не можуть приділити всім належну увагу. Цей фактор навіть важливіший, ніж нестача кисню в лікарні, хоча і він теж дуже важливий», – вважає лікар.

Про те, що в Україні катастрофічно не вистачає лікарів і медсестер, говорилося давно. Медикам так і не підвищили зарплати, в підсумку багато хто виїхав працювати за кордон, до тієї ж Польщі.

Тому медсестрам і лікарям, що залишилися, доводиться працювати за двох, а то й за трьох. Крім того, в коронавірусних відділеннях не вистачає місць по всій країні. Особливо жахлива ситуація в Одесі й Харкові. Тут ще з осені швидкі шикуються в черги, щоб здати пацієнтів. Або змушені годинами кружляти містом у пошуках вільних місць.

Черга зі швидких в Одесі

Люди навіть із дуже низькою сатурацією не можуть госпіталізуватися, бо їх просто не беруть. Особливо літніх. Вони помирають вдома, а зрозуміти масштаби трагедії ми зможемо наприкінці року, коли статистика покаже зростання рівня смертності.

Проблема в цих містах досі не розв’язана. Влада, м’яко кажучи, обманює МОЗ, звітуючи, що в них сотні вільних місць у реанімаціях із кисневими точками. Але насправді це фікція. Про це постійно пишуть і повідомляють волонтери. Що буде в цих містах під час ще однієї хвилі захворюваності, яку нам обіцяють восени, навіть страшно уявити.

Раніше звернувся – більше шансів вижити

Професорка, вірусологиня, завідувачка відділу Інституту ім. Громашевського АНУ Алла Мироненко також відзначає, що на кількість смертей впливає велика кількість хворих: «Чим більше пацієнтів, тим складніше їх обслуговувати».

Чим раніше хворі звернуться до лікаря, тим більше шансів вижити

Крім того, професорка зазначає, що причиною високої летальності може бути не дуже висока якість обслуговування сімейних лікарів. «У мене враження, що в нас зараз лікують тільки по телефону. Один лікар призначить аналізи, подивиться їх і випише адекватне лікування, інший – ні. Але ж всі люди різні, зі своїми ускладненнями», – говорить вона.

А також ще одним фактором, який призводить до смертності від цієї хвороби, Мироненко вважає безпечність людей. «Не кожен розуміє, що з цією хворобою потрібно якомога швидше звертатися до лікаря, не затягувати. Хто раніше звернеться й отримає нормальне призначення, у того більше шансів вижити. Люди повинні розуміти, що коронавірус це не та хвороба, яка сама пройде», – говорить Мироненко.

У нас ще залишився час підготуватися до осіннього спалаху коронавірусу. Прищепити пів країни нам точно не вдасться, тому єдиний вихід – збільшувати кількість місць із киснем у лікарнях. А ось звідки взяти лікарів, які працюватимуть і ризикуватимуть здоров’ям за низькі зарплати, поки невідомо.

Залиште свій коментар