В Україні ввели поняття «проступок»: як і за що каратимуть тих, хто «оступився»

В Україні ввели поняття «проступок»: як і за що каратимуть тих, хто «оступився»

В Україні з 1 липня зміниться форма покарання для тих, хто здійснив «кримінальний проступок»В Україні з 1 липня 2020 вводиться термін «кримінальний проступок». Пов’язано це з набранням чинності відповідного законопроєкту, який вводить таке поняття в Кримінальний кодекс України. Як тепер будуть карати тих, хто «оступився» — у матеріалі Styler.

Зазначимо, що нормативний акт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» був підписаний ще Петром Порошенком у 2019-му. З повним текстом закону можна ознайомитися за посиланням.


Проступком тепер називатимуть всі правопорушення, не пов’язані з позбавленням волі і за які передбачено штраф до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень).

Таким чином до переліку потрапляють близько ста видів правопорушень з КК України. Серед них:


  • нанесення легких тілесних ушкоджень, побоїв;
  • негрупове хуліганство;
  • шахрайство на суму до 105 тисяч гривень;
  • крадіжка (некваліфікована, негрупова до 105 тисяч);
  • зберігання наркотиків у невеликих кількостях (без збуту);
  • фіктивне підприємництво, яке не завдало серйозних збитків державі.

Розслідуванням проступків будуть займатися дізнавачі замість слідчих. Близько 37 тисяч таких працівників повинні приступити до роботи з 1 липня.

Штрафи за проступки також зросли з 1 липня. Приміром, за просту крадіжку тепер можуть оштрафувати на суму від 17 до 51 тисячі гривень (раніше мінімум був 850 грн).

Залиште свій коментар