В Україні молоду картоплю можуть залишити гнити на полях

В Україні молоду картоплю можуть залишити гнити на полях

Українські аграрії можуть втратити урожай молодої картоплі, яку через карантин доведеться просто залишити на полях.Критичний момент в Українській асоціації виробників картоплі (УАПК) очікують наприкінці травня або у червні, повідомили «Українські новини«. Причина – її виростили багато, а продати не встигають.

«Підозрюємо, що в кінці травня — червні картоплю будуть залишати на полях, тому що площі серйозно розширені саме під ранньою картоплею», – сказала виконавчий директор УАПК Оксана Руженкова.


За словами Руженкової, багато аграріїв розширили площі під цією культурою з 5-10 га минулого року до 100 цьогоріч через те, що на неї були хороші ціни.

Вона допускає, що виробники не зможуть продати весь вирощений обсяг, оскільки якість картоплі у новачків більше відповідатиме вимогам супермаркетів.

«Багато хто сподівався заробити на Великдень, коли б картопля коштувала 60-80 гривень, але ніхто не очікував введення карантину», – прокоментувала Руженкова.

Зараз вартість кілограма української молодого картоплі в магазинах 30-45 гривень проти 18 гривень за єгипетську, яку продають під виглядом молодої, і 24 гривень за азербайджанську, яка за фактом є реекспортованою російською.

Залиште свій коментар