Кого не пустять в садок після карантину: пояснення МОЗ

Кого не пустять в садок після карантину: пояснення МОЗ

У зв’язку з пандемією COVID-19 для дитячих садків в Україні розроблений ряд протиепідемічних рекомендацій: від температурного скринінгу для вихователів та дітей до заборони на м’які іграшки.Відповідне розпорядження в понеділок, 18 травня, підписав головний санітарний лікар Віктор Ляшко, пише Обозреватель. Текст документа опублікований на сайті Міністерства охорони здоров’я (щоб подивитися, поскролльте новина вниз).

Підкреслимо: проект затверджений для проведення громадського обговорення та обов’язкового характеру не носить.


Які правила можуть встановити в садках:

Всім працівникам дошкільних установ стоїть вимірювати температуру перед початком роботи, а дітям – на вході в заклад і кожні 4 години.


Відомості потрібно вносити в спеціальний журнал.

Дітей не пустять в сад, а співробітників – на роботу, якщо температура буде вище 37,2 градуса або присутні ознаки респіраторного захворювання.

Якщо підвищена температура тіла у дитини виявлено протягом дня, то його повинні ізолювати і проінформувати про це медичного працівника і батьків.

«Під час ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини і враховувати його психологічний стан», – підкреслюється в документі.

Під час прийому дитини вранці вихователь групи повинен перебувати поза будівлею садочка. Батьки або інші супроводжуючі – бути в масці, в тому числі саморобної, або респіраторі. Очікування на території має бути обмежена.

Крім того, на вході в садок потрібно організувати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками. Поверхні потрібно дезінфікувати не рідше ніж кожні 2 години і відразу після закінчення занять.

У документі підкреслюється, що всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей, потрібно проводити в ігровій формі і з особистим прикладом працівників дитсадка.

На період карантину в дитячих садках рекомендується заборонити:

використання багаторазових тканинних рушників;

м’яких іграшок;

килимів з довгим ворсом;

перебування в вуличному взутті всередині приміщень;

проведення масових заходів за участю дітей з більш ніж однієї групи і в присутності відвідувачів.

Також рекомендується провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям і почергове провітрювання кімнат протягом дня.

Працівникам – регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісних антисептиками не рідше ніж раз в 2 години, і після відвідування громадських місць, відвідування туалету, прибирання, обслуговування і т. П.

При цьому осіб з групи ризику можуть тимчасово відсторонити від роботи. Йдеться про тих, хто досяг 60-річного віку і хто має хронічні захворювання, які пригнічують імунітет.

Залиште свій коментар