В Угорщині змінили конституцію і фактично заборонили одностатевим парам усиновлювати дітей. Правозахисники обурені

В Угорщині змінили конституцію і фактично заборонили одностатевим парам усиновлювати дітей. Правозахисники обурені
Парламент Угорщини у вівторок, 15 грудня, ухвалив поправки до конституції країни. Вони закріплюють, що в сім’ї може бути лише матір-жінка та батько-чоловік, чим фактично визнається неконституційним існування одностатевих пар із дітьми.

За поправки, запропоновані урядом на чолі з прем’єром Віктором Орбаном, проголосували 134 депутати, проти — 45, а дев’ять утрималися. Конституційні поправки набувають чинності в день їхнього ухвалення, передає портал 24.tv.

У пояснювальній записці до законопроєкту вказувалося, що через «західну ідеологію» необхідно захистити дітей від «психічного чи біологічного втручання». Для цього пропонується виховувати дітей згідно з «конституційною ідентичністю та християнською культурою» Угорщини.
Зокрема, одна з поправок до конституції визначає, що сім’я може складатися лише з матері-жінки та батька-чоловіка. Інша — захищає право дитини на самовизначення згідно зі своєю статтю при народженні, тобто фактично унеможливлює юридичну зміну статі — чого потребують, зокрема, трансперсони.

Читайте також:   Украинская "Мрія" попала в скандал с медгрузом в Польше

В Угорщині не легалізовані одностатеві шлюби, але допускаються цивільні союзи гомосексуальних пар. Раніше вони мали право всиновити дітей як самотні люди; тепер же — будуть зобов’язані отримувати погодження в міністерки у справах сім’ї, яка публічно виступає за «традиційну модель» сім’ї, зазначає Reuters.

Правозахисна організація Amnesty International розкритикувала поправки до конституції Угорщини. «Ці дискримінаційні, гомофобні й трансфобні нові закони — лише останні приклади нападів на ЛГБТ+-людей із боку угорської влади», — заявив директор організації Девід Віґ.


Читайте також:   Стали відомі деталі загибелі українки в горах Туреччини: "вона завжди буде на вершині"

Група Європарламенту з прав ЛГБТКІ назвала відповідальним за нові конституційні поправки в Угорщині особисто прем’єра Віктора Орбана. «Уряд Угорщини має на меті позбавити прав одностатеві пари, транс-, інтерсекс- і небінарних людей, а ще всіх, хто не перебуває строго в межах того, що держава вважає «прийнятним» чи «бажаним»», — ідеться в заяві парламентарів.

Нинішній угорський уряд Орбана та владна партія «Фідес» не вперше ухвалюють чи анонсують ініціативи, спрямовані на обмеження прав ЛГБТ+-спільноти. Утім, наприкінці листопада одного з членів «Фідеса» Йожефа Саєра (одного з авторів ухвалених поправок до конституції) заскочили на гей-вечірці. Це коштувало йому політичної кар’єри.

Залиште свій коментар