В шкільних підручниках з історії знайшли мапу України без Криму (фото)

В шкільних підручниках з історії знайшли мапу України без Криму (фото)

Підручники для 10 класу з мапою без Криму доступний на сайті Інституту модернізації змісту освіти.В шкільних підручниках з історії України для 9 та 10 класу знайшли мапу України без Криму. Про це повідомляє Історична правда. Зокрема, цю помилку помітили історики Валерій Рижков та Віталій Скальський, передає Детектор медіа.

Крим на мапі України відсутній у підручнику «Історія України. Підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти» (Рівень стандарту), Автор: О.К.Струкевич, Видавництво: Грамота, 2018.


На сторінці підручника чітко видно, що карта України зображена без півострова Крим. Аналогічна помилка є в підручнику для 9-го класу.


Міністерство освіти та науки України та Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» зобов’язали видавництво «Грамота» переробити мапу України без Криму в підручниках, передає НУШ.

Наразі на вимогу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» видавництво переробило позначку. Оновлені електронні варіанти підручників опублікували на сайті електронної бібліотеки Інституту (тут і тут).

Видавництво «Грамота» також підготувало правки для друкованих варіантів підручників. Нові зразки умовних позначень вклеять у вже надруковані книжки ㅡ їх розішлють до департаментів (управлінь) освіти та науки облдержадміністрацій та КМДА.

У МОН назвали помилку видавництва «прикрою» та зазначили, що наразі тривають комплексні експертизи якості шкільної літератури. Там кажуть, що проблеми якості навчальної літератури накопичувалися впродовж попередніх років. Зараз у МОН обговорюють можливість апробації підручників перед запровадженням у заклади освіти.

Залиште свій коментар