У Чорне море увійдуть ракетні есмінці США: в російському МЗС відповіли погрозою

У Чорне море увійдуть ракетні есмінці США: в російському МЗС відповіли погрозою

У середу, 14 квітня, у Чорне море має зайти есмінець ВМС США USS Roosevelt (DDG-80) у межах стримування агресивних намірів РФ та підтримки територіальної цілісності України.Як повідомляє Defense Express, наступного дня, 15 квітня, пройти Босфор має ще один ракетний есмінець – USS Donald Cook (DDG-75) (щоб подивитися фото, доскрольте до кінця сторінки).

Обидва кораблі перебуватимуть поблизу берегів України до 4 та 5 травня, відповідно до конвенції Монтре, яка накладає обмеження на присутність у регіоні військових кораблів нечорноморських держав.


USS Donald Cook (DDG-75)

«Так, ВМС США розгортають групу з двох ракетних есмінців, які доволі сильно змінюють баланс сил у регіоні, завдяки можливості утворити так звану A2AD зону – заборони доступу/закриття території. Тобто утворюють простір, в якому противник не може пересуватися без вагомих втрат», – ідеться в повідомленні.

Кожен есмінець має до 96 пускових установок, що дозволяє самостійно на відстані до 1500 км знищувати цілі ракетами Tomahawk та збивати літаки противника на відстані до 240 км зенітними ракетами RIM-174.


Есмінець класу Arleigh Burke проходить Босфор

У Міністерстві закордонних справ РФ уже відреагували на переміщення американських кораблів. Так, заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков у коментарі РИА Новости заявив, що США «краще триматися від Росії і Криму подалі».

«Вони повинні розуміти, що ризики тих чи інших інцидентів дуже високі. Ми вже в цьому році спостерігали щось подібне в зовсім іншій акваторії. Ми попереджаємо США, що їм краще триматися подалі від Криму, від нашого чорноморського узбережжя. Це для їхнього ж блага буде», – сказав він.

Пуск Tomahawk з есмінця класу Arleigh Burke
Залиште свій коментар