Ускладнення після коронавірусу зникають через пів року: нове дослідження

Ускладнення після коронавірусу зникають через пів року: нове дослідження

Вчені з Ізраїлю заявили, що 95% пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, всі ускладнення і симптоми зникли через пів року. У новому дослідженні йдеться про те, що респіраторні прояви та серцеві захворювання оборотні.Деталі нового дослідження розповіли в матеріалі на Times of Israel.

Медики центру «Шаарей-Цедек» спостерігали за перебігом коронавірусу і процесом одужання у 166 людей. У 94% пацієнтів через три місяці після хвороби спостерігалась задишка, а у 97% пацієнтів були інші стійкі симптоми. 55% пацієнтів скаржилися на загальну слабкість, у 25% — зберігався стійкий кашель. У 11% перехворілих були проблеми зі смаком і нюхом, а у 8% — неврологічні симптоми, запаморочення.


Однак через 6 місяців у більшості пацієнтів всі проблеми та симптоми після захворювання почали поступово зникати.

«Ми можемо з обережністю говорити, що більшість симптомів зникає протягом трьох-шести місяців. Майже всі пацієнти, яких ми обстежили, через шість місяців повідомляли про помітне поліпшення загального стану, і це показали результати тестів. Ми виявили, що регулярні заняття фітнесом 3-4 рази в тиждень безпосередньо сприяли тому, що пацієнти одужували набагато швидше», — повідомив директор Інституту легенів при клініці «Шаарей-Цедек», професор Габріель Ізбицкі.


У дослідження брали участь пацієнти віком від 18 до 86 років. У них була діагностована легка, середня та тяжка форма коронавірусу.

Залиште свій коментар