Українцям підвищать тарифи на електроенергію: в Кабміні розробили нові сценарії

Українцям підвищать тарифи на електроенергію: в Кабміні розробили нові сценарії

В Україні вартість електроенергії можуть підвищити вже з 1 квітня. У Кабінеті міністрів розробляють кілька варіантів перегляду тарифів.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Реальна вартість кВт*год електроенергії (з урахуванням витрат на генерацію і транспортування) становить понад 3 грн. Українці ж навіть після скасування пільгового тарифу платять всього лише 1,68 грн. Як розповідають співрозмовники в уряді, ще кілька тижнів тому чиновники розглядали можливість збільшити тариф для всіх, хто витрачає більш ніж 300 кВт*год електроенергії на місяць.


Читайте також:   Нардепи вирішили вдвічі підвищити зарплати помічникам через "зайвий" бюджет

Для них кожна наступна кВт*год коштувала б більш ніж 3 грн. Однак зараз від такої ідеї відмовляються. Після розрахунків виявилося, що таке нововведення зачепить левову частку сімей. Натомість пропонують залишити нинішню ціну на перші 500-1000 кВт*год (остаточне рішення не ухвалили).

Логіка такого нововведення: ті, хто живе у великих будинках, у кого багато техніки і хто багато витрачає, повинні платити більше. А ті українці, які економлять і живуть у квартирах, нововведення на собі не відчують.

Читайте також:   Заробітчани по поверненні в Україну повинні заплатити податки: скільки доведеться віддати

Наприклад, якщо щомісяця ви витрачаєте 600 кВт*год електроенергії, за чинним тарифом потрібно заплатити 1008 грн. А за новими правилами (за умови введення підвищеного тарифу після 500 кВт*год) – вже більш ніж 1140 грн.


Залиште свій коментар