Україна встановила трагічний рекорд смертей від ковіду — майже пів тисячі за добу

Україна встановила трагічний рекорд смертей від ковіду — майже пів тисячі за добу

В Україні за минулу добу підтвердили 16 309 нових випадків коронавірусу, померла 471 людина, про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.Попередній добовий антирекорд смертей від ускладнень коронавірусу зафіксували за добу ще 21 квітня під час попередньої хвилі пандемії — 470 летальних випадків.

Динаміка летальних випадків прискорюється. Станом на 12 жовтня в Україні від коронавірусу померло 59 тисяч людей. Наприкінці травня ця цифра становила 50 тисяч.


За прогнозами українських науковців, до кінця жовтня кількість нових випадків захворювання може перевищити 20 тисяч.

Загалом в Україні за добу госпіталізували 4 901 людину.


Найбільше нових випадків за добу в Харківській (1526), Одеській (1525), Дніпропетровській (1344), Запорізькій областях (1048), Києві (978).

Одужали 6 462 людей.

98% госпіталізованих — невакциновані

У МОЗ нагадують, що єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби — це вакцинація. Станом на жовтень в Україні щеплено 7 688 564 людини. З них повністю імунізовані понад шість мільйонів людей.

У МОЗ повідомляли, що 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані.

Заступник міністра і головний державний санітарний лікар Ігор Кузін ще у вересні вказував на стрімке погіршення ситуації з кількістю нових випадків COVID-19 за добу.

центр вакцинації

АВТОР ФОТО,УНІАН

У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 люди старші 60 років, люди із супутніми захворюваннями (цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання) та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей (медики, освітяни, соцпрацівники, працівники державних органів), додали в МОЗ.

Прогнози невтішні

До кінця жовтня кількість нових випадків може перевищити 20 тисяч. До такого висновку прийшла робоча група з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу при Національній академії наук України.

Науковці виявили закономірності поширення епідемії за допомогою методів статистичного аналізу та моделі часових рядів Facebook Prophet.

За прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків коронавірусу може сягнути 20 922 протягом тижня 20-26 жовтня 2021 року.

Прогноз кількості нових підтверджених випадків COVID-19 в Україні за моделлю з урахуванням впливу аномальних дат

АВТОР ФОТО,НАН

Підпис до фото,Прогноз кількості нових підтверджених випадків COVID-19 в Україні за моделлю з урахуванням впливу аномальних дат

Регіонами з найбільшою очікуваною кількістю інфікованих є Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Львівська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська області та Київ.

Станом на середину жовтня найвищі темпи госпіталізації спостерігались у низці регіонів Сходу та Півдня країни, а також на Житомирщині, Сумщині й у Чернівецькій області, яка межує з Румунією, де захворюваність зараз вища, ніж в Україні.

У Чернівецькій області також найбільша (після Луганської області) кількість летальних випадків у розрахунку на 100 тис. населення. Третю позицію посідає Житомирська область.

показники смертності

АВТОР ФОТО,НАН

Захворюваність у Києві лишається істотно нижчою, ніж загалом по країні, з огляду на дані про інтенсивність госпіталізацій та виявлення захворюваності

Залиште свій коментар